Протягом п’яти років кафедра фізичної культури та методики її викладання природничого факультету Криворізького педагогічного плідно співпрацює з міськими дитячо-юнацькими спортивними школами (ДЮСШ). Чимало талановитих спортсменів наразі навчаються в КДПУ за спеціальністю 014 «Середня освіта (Фізична культура)».

101221 1

Співпраця між спортивними школами та університетом відбувається в декількох напрямках: навчальна й методична діяльність, профорієнтаційна робота, обмін досвідом, підготовка спортсменів тощо.

Викладачі кафедри фізичної культури та методики її викладання проводять заняття зі спортивної акробатики та футболу для вихованців ДЮСШ № 1. Спільно з ДЮСШ № 5 науково-педагогічні працівники кафедри організовують товариські зустрічі з баскетболу, які сприяють популяризації цього виду спорту та спрямовані на профорієнтаційну роботу.

101221 2

Завдяки спільним зусиллям викладачів кафедри та тренерів вихованці ДЮСШ № 6 та ДЮСШ № 9 виступають на чемпіонатах міста з волейболу та гандболу, посідаючи призові місця. Варто зазначити, що школярі-спортсмени, навчаючись у школі, грають за команди КДПУ.

Важливу професійно-методичну роботу проводять ст. викладач кафедри фізичної культури та методики її викладання Т. В. Андріанов, викладачі кафедри О. П. Терещенко та І. В. Гінзбург, які підтримують професійні стосунки з тренерами та викладачами міських ДЮСШ. Під час співпраці відбувається обговорення подальшого навчання спортсменів у Криворізькому педагогічному, добір методик тренувального процесу, об’єднання студентів та вихованців під час проведення змагань різних рівнів.

101221 3

На спеціальності «Фізична культура» природничого факультету навчаються понад 20 випускників різних спортивних закладів та організацій: ДЮСШ № 1, ДЮСШ № 2, ДЮСШ № 3, ДЮСШ № 5, ДЮСШ № 6, ДЮСШ № 7, ДЮСШ № 8, ДЮСШ № 9, ДЮСШ № 10, Криворізької міської федерації рукопашного бою і карате, ГО СК «Бушідо», ЦСДЮМ «ОЛІМП», ГОШЄ «Рукопашник», ДЮСШ ФА «Кривбас», СК «Молодість». Ці студенти є кандидатами в майстри, майстрами спорту, мають І, ІІ та ІІІ спортивні розряди в таких видах спорту, як шахи, самбо, футбол, греко-римська боротьба, сумо, дзюдо, настільний теніс, спортивна акробатика.

Варто зазначити, що особливі досягнення з боксу, боротьби, карате, велоспорту, рукопашного бою мають здобувачі вищої освіти, які були вихованцями трьох провідних спортивних шкіл міста – ДЮСШ № 2, ДЮСШ № 5, ДЮСШ № 9. Наш університет посідає призові місця з плавання завдяки таким студентам-спортсменам: Олександрі Ужві, Уляні Мічковій, Владиславу Варданяну, Тетяні Ткач, Данилу Кургану та Данилу Муравйову. Вони є талановитими вихованцями ДЮСШ № 1, ДЮСШ № 2 та ДЮСШ № 10.

101221 4

«Криворіжжя має славетні традиції розвитку різних видів спорту, а наш університет спеціалізується на таких видах спорту, як футбол, баскетбол, волейбол, карате, плавання тощо. Багато студентів-футболістів тренуються у футбольній команді «Кривбас», яка зараз відроджує свої багаторічні традиції. Хочу відзначити наших талановитих студентів, які досягли значних результатів та перемагали під час змагань із різноманітних видів спорту: Павла Біленка, Владислава Сімановського, Анну Бабанську, Поліну Палванову, Андрія Черкова, Валерію Захаревич, Анастасію Бухаленко, Ахмедіна Турхановова, Івана Мельника, Олександра Деньгуба та Анну Товмач», – розповів прес-центру завідувач кафедри фізичної культури та методики її викладання, канд. соціол. наук А. М. Батюк.

Бажаємо нашим спортсменам яскравих перемог і спортивних звитяг!