img5

16 березня 2023 року у вестибюлі головного корпусу Криворізького державного педагогічного університету відбулося відкриття вернісажу Вадима Баралюка. Подробиці дізнавався прес-центр.

img9

Одним із базових напрямків діяльності Криворізького педагогічного є культурно-просвітницька робота. Взаємодія з різними організаціями надає можливість сприяти підвищенню рівня загальнокультурної компетентності як наших здобувачів освіти й працівників, так і мешканців міста.

img12

У співпраці з громадською організацією «Культурна місія» було ухвалено рішення створити мистецький осередок на базі нашої Альма-матер. Художній вернісаж, організований у межах цього співробітництва, присвячено вшануванню пам’яті Вадима Баралюка – відомого  криворізького кінодокументаліста, сценариста, письменника, художника й винахідника.

img15

Своїми спогадами про роботу з видатним криворіжцем поділилися голова громадської організації «Культурна місія» С. Карнюк, заступник директора Криворізького історико-краєзнавчого музею О. Мельник, письменник, упорядник енциклопедії Криворіжжя В. Бухтіяров, ветеран журналістики, письменник С. Азаркін.

img18

На вернісажі представлено одинадцять полотен автора, об’єднані в серію «Сади Семіраміди в ХХІ столітті». Завдяки унікальній техніці живопису картини створюють ілюзію невагомості в повітрі. Референсом для написання цих художніх творів стали фантазійні садові ансамблі Стародавнього Вавилона.

img22

В. о. декана факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Л. Ф. Ейвас акцентувала вишуканість картин Вадима Баралюка та експресивність їх виконання, звернула увагу присутніх на лінійну й повітряну перспективу, що є феноменальною як для представника наївного мистецтва. Представленими на вернісажі полотнами всі охочі зможуть помилуватися впродовж двох наступних тижнів.