1

26 жовтня 2023 року в Криворізькому педагогічному розпочався цикл культурно-просвітницьких заходів до Дня української писемності та мови. Здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники долучилися до таких заходів: студентського квізу «МовиМО», підготовленого студентським клубом та студентською радою університету; тематичної онлайн-зустрічі, яку організував факультет української філології.

2

Вікторина «МовиМо» зібрала студентів усіх факультетів, які були готові продемонструвати свої знання з української мови, літератури, традицій та культури нашого народу.

3

Під час заходу вісім команд змагалися в чотирьох турах, відповідаючи на запитання, що вимагали не лише знань, але й глибокого розуміння значення української культурної спадщини.

4

За результатами блискучої гри ерудованих студентів, серед команд-учасниць визначилася трійка лідерів:

5

Переможці отримали грамоти та цінні призи. Захід так сподобався молоді, що наступного року інші учасники інтелектуального квізу обов’язково продовжать цю традицію.

6

Факультет української філології запросив усіх охочих студентів та викладачів на онлайн-зустріч, присвячену Дню української писемності та мови. Учасники цього заходу зібралися, щоб долучити свої голоси до підтримки нашої мови, більше дізнатися про рідне слово, поділитися власними думками. «Усвідомлення того, що мова – це могутня зброя, відбулося. Мова не просто має значення! Вона має неоціненне, основоположне, фундаментальне, історичне значення», – наголосила завідувач кафедри української мови, доктор філологічних наук, проф. Ж. В. Колоїз.

7

Присутні декламували ліричні рядки, присвячені рідному слову, слухали пісні патріотичної тематики. Учасники заходу підкреслили, що перенесення дати святкування Дня української писемності та мови на 27 жовтня відбулося тому, що ця дата є Днем вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця – письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря, з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.

8

На зустрічі говорили про основоположників української літературної мови, про відновлення національної мовної ідентичності нашого народу, висловлювали свої емоції та ділилися роздумами про роль рідного слова на шляху української нації до Перемоги.

Більше фото в галереї

23608
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Грудень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31