КРІЗЬ ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ ДО ПЕРСПЕКТИВНОГО МАЙБУТТЯ: новорічне інтерв’ю з ректором КДПУ, проф. Я. В. Шрамком
Стрімко добігає кінця 2021 рік. У ці передсвяткові дні ми підбиваємо підсумки року, що минає, та плануємо майбутнє. Команда прес-центру КДПУ завітала до ректора нашого університету Ярослава Владиславовича Шрамка й поспілкувалася з ним щодо перспективних шляхів розвитку ЗВО на найближчий період і реалізації відповідних планів.
– Ярославе Владиславовичу, яким став 2021 рік для університету й для Вас особисто? Що з наміченого вдалося втілити в життя, а що поки ще залишилося нереалізованим?
– Мені важко відокремити власне життя від життя університету, адже наш університет для мене — це найважливіша на сьогодні справа. Думаю, це справедливо і для всіх членів нашого колективу — буде процвітати університет, буде гарно і всім, хто в ньому навчається та працює. Протягом року, що минає, КДПУ зустрівся з новими викликами: нашу діяльність багато в чому визначали без перебільшення екстраординарні умови, в яких доводиться працювати за часів пандемії. Проте завдання, які стоять перед університетом — здійснювати на високому рівні освітню, наукову і культурно-просвітницьку діяльність — ніхто не скасовував і колектив мав гідно відповідати на виклики часу. Можна сказати, що ми успішно з цим впоралися: заплановане було значною мірою реалізовано, а якість освітнього процесу збережено. Організація дистанційного навчання не тільки допомогла університету плідно працювати, а й дозволила популяризувати напрямки онлайн-діяльності, які раніше розвивали переважно ентузіасти з числа наших викладачів. Система управління електронними навчальними курсами на платформі MOODLE стала інструментом дистанційного навчання загальноуніверситетського значення, необхідним і потужним ресурсом для кожного науково-педагогічного працівника й здобувача вищої освіти. Великих зусиль задля надання якісних освітніх послуг у ці часи доклали фахівці навчально-методичного відділу та інформаційно-обчислювального центру, які успішно налагодили організаційне, методичне та технічне забезпечення дистанційного навчання. Викладачі відкрили для себе нові методики та цифрові інструменти, електронні ресурси й онлайн-платформи. Не забули й про офлайн-активності: в університеті продовжують діяти програми академічної мобільності, науково-педагогічні працівники й здобувачі вищої освіти успішно співпрацюють із німецькими, чеськими, іспанськими колегами. Попри пандемію, ми досягли значних результатів і у справі вдосконалення матеріально-технічної бази. Якісно й кількісно покращилась видавнича діяльність КДПУ, зросла наша публікаційна активність; університет посів п’яте місце серед педагогічних ЗВО країни в консолідованому рейтингу й 36-й щабель – у загальному рейтингу українських університетів відповідно до показників міжнародної наукометричної бази даних Scopus. Переконаний, що це далеко не край нашого розвитку, тож прагнімо до нових висот: ми здатні їх досягти.
– Попри всі глобальні негаразди Криворізький педагогічний впевнено рухається до перспективного майбутнього. Що планується здійснити в 2022 році?
– Глобальних змін у планах немає. На сьогодні нам слід розвивати наші надбання, зміцнювати позиції університету, працювати над використанням наявних результатів. У планах не передбачено впровадження нових освітніх програм: сьогодні немає необхідності в розширенні переліку спеціальностей, навчання за якими пропонує КДПУ. Університет планує успішно проходити необхідні акредитаційні процедури; задля цього було здійснено певну реорганізаційну роботу. Сьогодні ми вже маємо гарні результати акредитації низки освітніх програм, і нашим пріоритетом залишається сталий розвиток і підтвердження наших здобутків.
– Криворізький педагогічний вже багато років займає провідне місце в громадському та культурному житті нашого міста. Які минулорічні події університетського життя стали визначними для успішного продовження освітньої, наукової, громадської, культурної діяльності КДПУ?
– Діяльність університету в громадському й культурному аспекті зазнала впливу зумовлених пандемією обмежень. Довелося суттєво модифікувати чимало наших традиційних, улюблених громадою активностей. Заходи було значною мірою перенесено в цифровий простір. Сьогодні ми маємо активний і популярний Youtube-канал, де можна влаштовувати онлайн-трансляції подій; студентський клуб і студентська рада постійно працюють над своїми завданнями й роблять великий внесок до популяризації діяльності КДПУ. Наша постійна участь у міських заходах засвідчує важливу роль університету в житті Криворіжжя, його значення не тільки як науково-освітнього центру, а і як культурного, громадського, просвітницького осередку.
– Криворізький педагогічний для громади університету – це друга родина. І вже склалися улюблені традиції, які напередодні свят стають певними підсумками минулого й надихають на плідний початок нового року. Що б Ви побажали колективу Криворізького педагогічного та самому собі, як його очільнику, у прийдешньому році?
– Нині варто насамперед побажати здоров’я – основи нашого благополучного буття, запоруки успішного розвитку особистості в професійній, науковій, творчій сфері. Бажаю, щоб цей розвиток тривав, а наші досягнення ставали все більш вагомими. Нехай у кожній родині панує щастя, і хай кожен радо стає до роботи в нашому університеті. У працях Арістотеля зустрічаємо поняття евдемонії: цей термін використовують для позначення найвищого людського блага – стану розквіту та добробуту. Шляхом до нього є прагнення людини до втілення в собі найкращих чеснот. Бажаю нашій спільноті в новому році досягти цього відчуття справжнього щастя!
- Перегляди: 237
Залишити коментар
Щоб відправити коментар, вам необхідно авторизуватись.