28 листопада 2023 року відбулося підписання договору про співпрацю Криворізького педагогічного університету з компанією-лідером ІТ-галузі в Україні – ЕРАМ. Укладення партнерства з EPAM відчиняє широкий спектр можливостей для підвищення рівня підготовки молодих та перспективних фахівців в галузі інформаційних технологій. Це не лише шанс приєднатися до освітніх ініціатив EPAM University, а й проведення спільних просвітницьких заходів, залучення експертів до освітнього процесу, розширення можливостей неформальної освіти, організація підвищення кваліфікації викладачів, інтенсифікація науково-дослідницької діяльності в галузі інформаційних технологій, посилення матеріальної бази тощо.
Перший захід у рамках цієї співпраці відбувся в той самий день, коли імплементувалася ця історична угода. Фахівці компанії EPAM підготували змістовний воркшоп для студентів та науково-педагогічних працівників КДПУ.
Вступне слово взяв Іван Міхєєв, координатор освітніх програм ЕРАМ Україна у східному регіоні. У своїй доповіді він детально розповів про проекти EPAM University, такі як: “EPAM TEACHERS INTERNSHIP”, “PRE-JUNIOR ”, “МАРАФОН ІТ-ТЕХНОЛОГІЙ”, “JUNIOR ONLINE PROGRAMS”. До того ж доповідач зазначив, що EPAM University пропонує безкоштовні базові курси з 10 напрямів у форматі самостійного опрацювання. Іван Міхєєв повідомив студентам, що на сайті https://training.epam.ua/ua також можна знайти 15-хвилинний кар’єрний тест, який допоможе визначити сильні сторони і, відповідно, напрям, який відповідатиме навичкам та інтересам.
Воркшоп продовжив Єгор Божок, експерт з навчальних програм EPAM University, із темою “Активний пошук роботи в LinkedIn”. Єгор досить детально зупинився на рівнях заповнення профілю LinkedIn, пояснив як якість заповнення профілю впливає на можливості у пошуку роботи. Не меншу увагу звернув і на фото в профілі, акцентував увагу на тому, що фото – візитна картка в LinkedIn. Надав рекомендації щодо сервісів, які варто використовувати для підбору належного фото.
Останнім спікером був Нікіта Шевців, Senior software engineer в EPAM із доповіддю “Міфи в ІТ сфері”. Нікіта виділив 10 міфів: кодити потрібно цілодобово; програміст проводить усе життя перед комп’ютером; вчитися потрібно по 25 годин на добу; програмістів замінить штучний інтелект; в IT дуже багато математики; усі айтішники замкнуті у собі та взагалі дивнуваті; вища освіта не потрібна; у програмістів повністю сідає зір; айтішник спить вдень і працює вночі; людина, що працює в IT-сфері все життя пише код. Під час спілкування Нікіті вдалося розвіяти розповсюджені міфи, переконати студентів на власному прикладі у тому, що баланс у житті програміста можливий, варто просто виконувати всі завдання у визначені дедлайни.
Студенти та викладачі виявили живий інтерес до лекцій експертів, активно висловлюючи свої думки та ставлячи запитання спікерам.
Висловлюємо щиру подяку компанії EPAM за цей важливий внесок у навчальний процес. Сподіваємося на плідну співпрацю!