26 жовтня 2021 р. за участі викладачів Криворізького педагогічного відбувся міський конкурс історико-краєзнавчих учнівських пошукових робіт «Історико-краєзнавча енциклопедистика рідного краю».
В його роботі взяли участь доценти кафедри історії - Наталя Печеніна та Андрій Тарасов
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 579
Не одне десятиліття Криворізький державний педагогічний університет є осередком краєзнавчих досліджень, наукові традиції яких невтомно продовжують викладачі та співробітники кафедри історії. Кафедра, у співпраці з музеєм історії навчального закладу, є своєрідним організаційним центром у справі дослідження історії Криворіжжя. Оприлюднення результатів таких розвідок відбувається, зокрема, на щорічних Історико-краєзнавчих читаннях «Криворіжжя: погляд у минуле…». Їх проведення стали доброю традицією, втім, як і передача до фонду бібліотеки КДПУ збірників матеріалів відбувшихся читань.
З електронною версією видання, як цьогорічних, так і попередніх Історико-краєзнавчих читань «Криворіжжя: погляд у минуле», можна ознайомитись на сторінці кафедри історії у розділі "Краєзнаваство".
ДОЛУЧАЙТЕСЬ ДО СПІЛЬНОТИ УЧАСНИКІВ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИХ ЧИТАНЬ "КРИВОРІЖЖЯ: ПОГЛЯД У МИНУЛЕ..."!
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 594
За усталеною з 2015-го року традицією, у квітні 2021 року відбулися сьомі за чергою Історико-краєзнавчі читання «Криворіжжя: погляд у минуле…». Цьогоріч кількість надісланих для участі заявок стала рекордною, а хронологічні межі досліджуваних авторами статей періодів історії нашої малої батьківщини охопили від найдавніших часів до сучасності.
ІКЧ_2021 відзначилися також особистими рекордами окремих учасників. Так постійною дописувачкою, знаною на Криворіжжі краєзнавецею, а нині – старшою науковою співробітницею Державного архіву друку Книжкової палати України ім. Івана Федорова (м.Київ), к.і.н., доцентом Л.В.Дояр було підготовлено три наукових розвідки, одна з яких була презентована на пленарному засіданні. Виступи доповідачей та жваве спілкування учасників заходу відбувалося в он лайн форматі на платформі Zoom.
На сьогоднішній день підготовлено два томи матеріалів учасників VІІ-х Історико-краєзнавчих читань «Криворіжжя: погляд у минуле...», які стають доступними для ознайомлення всіма бажаючими. Зауважимо на змінах, що відбулися у складі редколегії. До неї увійшов заступник директора з наукової роботи міського історико-краєзнавчого музею, ст.викладач кафедри історії КДПУ А.О. Дробот, який протягом багатьох років є натхненником та координатором участі наукових співробітників музею у заході.
Організатори Історико-краєзнавчих читань «Криворіжжя: погляд у минуле…» – музей історії навчального закладу та кафедра історії – вдячні як постійним, так і новим учасникам ІКЧ_2021 та мають надію на подальшу плідну співпрацю.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 862
9 березня 2021 р. Вчителі історії та правознавства завершили програму підвищення кваліфікацї «Актуальні питання дослідження історичної спадщини Криворіжжя», розраховану на 6 год. Викладач - Дробот Артур Олександрович.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 611
Запрошуємо всіх, хто цікавиться історією рідного краю до участі в квесті в форматі онлайн.
Реєстрація: до 23 години 4 листопада.
Розсилання завдань: 5 листопада.
Отримання відповідей: 6-7 листопада
Перевірка завдань: 8-9 листопада.
Оголошення переможців: 10 листопада
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 782
12 вересня 2020 року третьокурсники факультету ГТІ Криворізького державного педагогічного університету Владислав Кутьков, Марія Крилова, Михайло Мельник та Захар Парацій, маючи за плечима досвід археологічних досліджень у складі Скіфської Правобережної експедиції, долучились до чергового етапу робіт пошукової організації «Іскрівка» під керівництвом Олександра Зеленського. Роботи проводились поблизу села Недайвода Криворізького району, на полях боїв Другої світової війни жовтня-листопада 1943 року. Під час розкопок були знайдені рештки бійця, залишки військового обладнання, уламки зброї, гільзи від снарядів та особисті речі. Разом з пошуковцями та студентами працювали учні Криворізької гімназії № 91. Тепер на пошуковців чекають архіви.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 692
В третю неділю липня в Україні своє професійне свято відзначають працівники металургійної та гірничодобувної промисловості.
В 2020 році цей День припадає на 19 липня.
Металургійна промисловість Кривого Рогу тісно пов"язана з ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Студенти спеціальності «Історія» під час вивчення дисципліни "Історичне краєзнавство" (викладач А.О.Дробот) мали змогу ознайомитись з історією головного містоутворюючого підприємства Кривбасу.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 642
Підготувати власні розвідки з історії Покровського району, а саме його центральних вулиць - Едуарда Фукса, Січеславської, Ракітіна: їх історії (перейменування), пам'ятних місць - таким було одне із запропонованих для інформаційного обміну завдань. У відповідь надійшли численні матеріали по вулиці Едуарда Фукса. Найбільш вдалі, на нашу думку, пропонуємо вашій увазі.
Віртуальна екскурсія
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 586
Протягом травня кафедрою були запропоновані віртуальні прогулянки містом, які супроводжувалися пропозицією інформаційного обміну у вигляді власних краєзнавчих розвідок. Приємно відзначити, що це мало відгук у "екскурсантів", а тому, як і було анонсовано, презентуємо надіслані матеріали широкому загалу. Сьогодні до вашої уваги три презентації. Перша подає відомості про одного з криворізьких панів, чиє землеволодіння розташовувалось на території сучасного Саксаганського району.
Відправною точкою другої та третьої є Покровський район, а ось про об'єкт нашої уваги дізнаєтесь, переглянувши презентації.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 480
ВІТАЄМО ВСІХ
ДОТИЧНИХ ДО СПРАВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ПІЗНАННЯ РІДНОГО КРАЮ
і особливе вітання нашій колезі, кандидату історичних наук, доценту Надії Миколаївні ТОВСТОЛЯК,
яка є членом Національної Спілки Краєзнавців
та співробітникам Криворізького історико-краєзнавчого музею
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 1686