Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

   За усталеною з 2015-го року традицією, у квітні 2021 року відбулися сьомі за чергою Історико-краєзнавчі читання «Криворіжжя: погляд у минуле…». Цьогоріч кількість надісланих для участі заявок стала рекордною, а хронологічні межі досліджуваних авторами статей періодів історії нашої малої батьківщини охопили від найдавніших часів до сучасності.
  ІКЧ_2021 відзначилися також особистими рекордами окремих учасників. Так постійною дописувачкою, знаною на Криворіжжі краєзнавецею, а нині – старшою науковою співробітницею Державного архіву друку Книжкової палати України ім. Івана Федорова (м.Київ), к.і.н., доцентом Л.В.Дояр було підготовлено три наукових розвідки, одна з яких була презентована на пленарному засіданні. Виступи доповідачей та жваве спілкування учасників заходу відбувалося в он лайн форматі на платформі Zoom.
   На сьогоднішній день підготовлено два томи матеріалів учасників VІІ-х Історико-краєзнавчих читань «Криворіжжя: погляд у минуле...», які стають доступними для ознайомлення всіма бажаючими. Зауважимо на змінах, що відбулися у складі редколегії. До неї увійшов заступник директора з наукової роботи міського історико-краєзнавчого музею, ст.викладач кафедри історії КДПУ А.О. Дробот, який протягом багатьох років є натхненником та координатором участі наукових співробітників музею у заході.
   Організатори Історико-краєзнавчих читань «Криворіжжя: погляд у минуле…» – музей історії навчального закладу та кафедра історії – вдячні як постійним, так і новим учасникам ІКЧ_2021 та мають надію на подальшу плідну співпрацю.

 

16619

9 березня 2021 р. Вчителі історії та правознавства завершили програму підвищення кваліфікацї «Актуальні питання дослідження історичної спадщини Криворіжжя», розраховану на 6 год. Викладач - Дробот Артур Олександрович.

159119193 2017111027496 n

Програма складена на основі висловлених вчителями Криворіжжя побажань з урахуванням основних тенденцій розвитку сучасної історичної, краєзнавчої та методичної науки. Значна увага приділена завданням сучасного національно-патріотичного виховання молоді.

159262787 1999965813490035 4408747747595508446 n

Дана програма дає можливість розглянути актуальні проблеми історії краю, ознайомити вчителів з основними напрямками розвитку краєзнавчих досліджень з історії Криворіжжя останніх років й на цій основі підготувати спектр тем для написання майбутніх учнівських науково-дослідних робіт (наприклад, в структурі Малої Академії Наук). В центрі уваги - проблеми, які за останні п’ять років активно обговорювались в краєзнавчих колах, на науково-практичних конференціях та круглих столах. Це знайшло своє відображення у запропонованій тематиці занять.

Особливістю програми є те, що вона розрахована на використання активних методів навчання. Саме тому в її структуру включено творчу роботу (практикум) зі створення екскурсійного маршруту в контексті реалізації програми заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.

159253265 255855502836767 2137234238927129071 n

 

14729

123258486 2007799589351210 3281288670853426636 n

Запрошуємо всіх, хто цікавиться історією рідного краю до участі в квесті в форматі онлайн. 

Реєстрація: до 23 години 4 листопада.

Розсилання завдань: 5 листопада.

Отримання відповідей: 6-7 листопада

Перевірка завдань: 8-9 листопада.

Оголошення переможців: 10 листопада

Реєстрація

13100

12 вересня 2020 року третьокурсники факультету ГТІ Криворізького державного педагогічного університету Владислав Кутьков, Марія Крилова, Михайло Мельник та Захар Парацій, маючи за плечима досвід археологічних досліджень у складі Скіфської Правобережної експедиції, долучились до чергового етапу робіт пошукової організації «Іскрівка» під керівництвом Олександра Зеленського. Роботи проводились поблизу села Недайвода Криворізького району, на полях боїв Другої світової війни жовтня-листопада 1943 року. Під час розкопок були знайдені рештки бійця, залишки військового обладнання, уламки зброї, гільзи від снарядів та особисті речі. Разом з пошуковцями та студентами працювали учні Криворізької гімназії № 91. Тепер на пошуковців чекають архіви.

122 111

12648

1523013038 4023

В третю неділю липня в Україні своє професійне свято відзначають працівники металургійної та гірничодобувної промисловості. 

В 2020 році цей День припадає на 19 липня.

Металургійна промисловість Кривого Рогу тісно пов"язана з ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».  Студенти спеціальності «Історія» під час вивчення дисципліни "Історичне краєзнавство" (викладач А.О.Дробот) мали змогу ознайомитись з історією головного містоутворюючого підприємства Кривбасу.

12356

Е.Фукс

Підготувати власні розвідки з історії Покровського району, а саме його центральних вулиць - Едуарда Фукса, Січеславської, Ракітіна: їх історії (перейменування), пам'ятних місць - таким було одне із запропонованих для інформаційного обміну завдань. У відповідь надійшли численні матеріали по вулиці Едуарда Фукса. Найбільш вдалі, на нашу думку, пропонуємо вашій увазі.

Віртуальна екскурсія

Приємного перегляду!

12303

00526449

Протягом травня кафедрою були запропоновані віртуальні прогулянки містом, які супроводжувалися пропозицією інформаційного обміну у вигляді власних краєзнавчих розвідок. Приємно відзначити, що це мало відгук у "екскурсантів", а тому, як і було анонсовано, презентуємо надіслані матеріали широкому загалу. Сьогодні до вашої уваги три презентації. Перша подає відомості про одного з криворізьких панів, чиє землеволодіння розташовувалось на території сучасного Саксаганського району.

Відправною точкою другої та третьої є Покровський район, а ось про об'єкт нашої уваги дізнаєтесь, переглянувши презентації.

12280

kraeznavstvo ukrainy

ВІТАЄМО ВСІХ
ДОТИЧНИХ ДО СПРАВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ПІЗНАННЯ РІДНОГО КРАЮ
і особливе вітання нашій колезі, кандидату історичних наук, доценту Надії Миколаївні ТОВСТОЛЯК,
яка є членом Національної Спілки Краєзнавців 
та співробітникам Криворізького історико-краєзнавчого музею
12034

Наші вітання як постійним відвідувачам запропонованих віртуальних прогулянок Кривим Рогом, так і тим, хто щойно приєднався. Нагадаємо, що минула мандрівка відбулася територією Покровського району, центральна транспортна магістраль якого проходить, зокрема, вулицями Січеславська, Електрична та Ракітіна. Рухаємось на північ до зупинки "Ставки", а далі знайомимось з затишною вулицею, розташованою уздовж ставка.

safe image

Традиційно пропонуємо підготувати власні розвідки з історії Покровського району, а саме згаданих вище центральних вулиць - Едуарда Фукса, Січеславська, Ракітіна: їх історії (перейменування), пам'ятних місць.

Приємного перегляду

11956

       Наша віртуальна прогулянка містом триває. Саксаганський район, по території якого проліг маршрут нашої попередньої прогулянки, на півночі межує з Покровським (колишнім Жовтневим) районом. Його частиною є житловий масив Зарічний, до якого з центральної частини міста та Покровського району ми потрапляємо вулицею Сержанта Рзянкіна. Цікаві факти з минулого та сьогодення як цієї вулиці так і мікрорайону Зарічний в презентаціях студентів 1 курсу історичної спеціальності, підготовлених при вивченні дисципліни Історичне краєзнавство.

вул.Рзянкіна

Під час "прогулянки" Зарічним з'ясувалося про численні меморіальні об'єкти, розташовані на його території. Але згадка про один з них у презентації відсутня. Можливість розповісти про нього існує в межах нашого інформаційного обміну. Для цього достатньо надіслати на електронну пошту кафедри свої розвідки як по цьому об'єктові, так і по другому - станції міського швидкісного трамваю і, зокрема, їх оригінальна архітектура. Вважаємо, що ваші розповіді-есе, добірки фотофактів або презентації мають перспективу їх публікації на кафедральній інтернет-сторінці.

Приємної прогулянки вул.Рзянкіна

Далі буде... 

11814
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша