З 22 червня для здобувачів вищої освіти спеціальності "Історія", групи ІП-20 та УІФ-20 - розпочато навчальну археологічну практику.
В результаті навчальної практики студент має ознайомитися з такими завданнями:
- вивчення місцевості візуально і шляхом картографування з метою встановлення закономірності розташування археологічних пам’яток; ознайомитися з видами археологічних карт; уявляти щоденні завдання з практики; оволодіти методами археологічних розвідок та методами операційної підготовки до складання плану та паспорту археологічної пам’ятки.
- ознайомлення з організацією розкопок давніх поселень, із загальними вимогами при розкопках поселень, із засобами виявлення і розчистки давніх жител, господарських ям, виробничих відходів та інших видів пам’яток, із засобами механізації, правилами техніки безпеки археологічних розкопок на поселеннях, городищах.
- п ідготовка ілюстративних і речових матеріалів до експонування знахідок і музеях, на виставках. Складання тематико-експозиційного плану, розділу (теми), експозиції в цілому.
В рамках навчальної археологічної практики відбулась зустріч з відомим криворізьким археологом Олександром Мельником.
Розглядались питання методики археологічних досліджень, зокрема, методів датування артефактів, історії археологічних досліджень на території України взагалі та Криворіжжя зокрема.
Студенти мали можливість поставити запитання Олександру Олександровичу: найбільш цікава знахідка за роки археологічних досліджень, проблеми в сучасній українській археології, війна й археологічні об"єкти тощо.
На третій день навчальної археологічної практики студенти другого курсу спеціальності «Історія» здійснили виїзд до атріуму, що зведений в історичному ядрі міста над дослідженим фундаментом першої цегляної церкви у Кривому Розі – Свято-Миколаївської, освяченої у 1862 році. Старший науковий співробітник Криворізького історико-краєзнавчого музею, безпосередній учасник розкопок згаданої культової споруди, які проходили з квітня по серпнь 2016 року, фахівець з давньої історії Криворіжжя Ірина Стеблина провела для студентів тематичну екскурсію по пам’ятці, з акцентом на особливостях роботи археологів.
Лекційний матеріал супроводжувався блоками спілкування у форматі «питання – відповідь», а також показом наочності. Продемонстровано науковий звіт про археологічні дослідження згаданого об’єкту, загальний план розкопу, внутрішню розгортку фундаменту, а також фотографії численних знахідок. Перебуваючи біля атріуму, студентська молодь оглянула макет Свято-Миколаївської церкви, кольорове панно із зображенням реконструкцій всіх трьох храмів, зведених в різні часи на цьому місці, а також барельєфи священнослужителів.
Найбільш активні практиканти мали змогу з дотриманням техніки безпеки спуститись в атріум та безпосередньо ознайомитись з експозицією з артефактів, знайдених під час розкопок: зразками цегли, фрагментами скляних і керамічних виробів, залізними поковками, будівельними інструментами.
Крім того, студенти відвідали відновлений фрагмент підлоги з аспідного сланцю першого дерев’яного храму 1761 року, що розташований поряд з павільйоном.
І дощ не став на заваді, а навпаки створив комфортні умови для пізнання минувшини нашого краю.
Більше фото
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 107
З 8 червня 2022 р. розпочалась архівно-музейна практика для здобувачів вищої освіти спеціальності "Історія", груп ІП-21 та ЗІ-21.
ЇЇ метою є розширення фахового кругозору студентів, поглиблення гуманітарної освіти, підготовка до самостійної наукової роботи, пов’язаної з опрацюванням архівних та музейних матеріалів.
Базами для проходження практики є музейні та архівні установи м. Кривого Рогу, зокрема КЗК "Міський краєзнавчий музей" КМР.
09.06.2022 на архівно-музейній практиці (кервіник - Ігор Панафідін) групи ІП-21 та ЗІ-21 відвідали онлайн ЦДАВО - Центральний Державний архів вищих органі влади. Це один із найвідвідуваніших і популярних архівів України є цікавим для істориків і пересічних громадян тим, що може надавати безкоштовно інформацію про генеалогічні запити та запити за науковими дослідженнями. Розташовані у вільному доступі архівні документи можуть бути доступними і цікавими для наукових досліджень майбутніх істориків-дослідників та краєзнавців.
Перед виконанням практичних завдань з науково-фондової роботи в руслі проходження архівно-музейної практики, 10 червня студенти групи ІП-21 отримали методичні рекомендації від заступника директора з наукової роботи Криворізького історико-краєзнавчого музею Артура Дробота щодо проведення наукового опису експонатів та складання відповідної документації. В ході заняття практиканти ознайомились з правилами заповнення актів приймання-передавання музейних предметів, заповнення уніфікованих паспортів та складання інвентарних і пошукових карток. Пройшовши відповідну теоретичну підготовку, студенти спробують себе у якості наукових співробітників, що виконують опис музейних предметів, поповнюючи таким чином фондову колекцію закладу.
Архівно-музейна практика продовжується... Попереду - багато цікавого.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 150
25 травня 2022 р. Настановча конференція з архівно-музейної практики для груп ІП-18 та ІМ-18. Керівник - старший викладач кафедри, канд.філос.наук Ігор Панафідін
Архівно-музейна практика передбачена структурно-логічною схемою підготовки фахівців ступеня бакалавра за освітньою програмою «Історія. Суспільствознавчі дисципліни». Вона пов’язана з такими навчальними дисциплінами, як «Джерелознавство історії України», «Музеєзнавство», «Спеціальні історичні дисципліни», «Археологія», «Основи наукових досліджень з історії».
Мета навчальної практики полягає в розширенні фахового кругозору студентів, поглиблення гуманітарної освіти, підготовка до самостійної наукової роботи, пов’язаної з опрацюванням архівних та музейних матеріалів.
Основні завдання: ознайомлення з основними формами та методами роботи архівних та музейних установ; ознайомлення з методикою проведення архівних та музейних досліджень.
Унаслідок проведення практики студенти повинні набути практичних умінь та поглибити теоретичні знання: вивчення методики архівної справи, практичне оволодіння навиками роботи в архівних установах (пошук архівних документів та їх опрацювання), з’ясування можливостей використання архівних матеріалів у науково-дослідницькій праці; вивчення музейної справи, ознайомлення із специфікою роботи музейних установ різних типів, можливість використання музейних фондів та окремих експонатів у науково-дослідницькій праці; навчити студентів раціональним прийомам пошуку, відбору архівних документів та матеріалів; виробити у студентів навички практичної дослідницької і наукової роботи в процесі проведення навчально-виховного процесу.
Базами для проходження практики є музейні та архівні установи м. Кривого Рогу, зокрема КЗК "Міський краєзнавчий музей" КМР.
Для студентів сьогодні було проведено онлайн екскурсію, під час якої вони змогли ознайомитися з експозиціями та фондами музею (автор - Артур Дробот, старший викладач кафедри)
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 163
Студенти-історики четвертого курсу вийшли на виробничу практику в заклади за виробничим спрямуванням. Базами практичної підготовки для студентів груп ІП-18, ІГ-18, ІМ-18 у 2022 році стали Криворізька педагогічна гімназія, гімназія № 49, КНВК №81, КЗОШ № 68, КЗОШ № 90, КЗОШ № 32, вони забезпечують виконання програми для відповідного освітнього рівня «бакалавр».
2 лютого відбулась настановча ZOOM-конференція, де здобувачі освіти ознайомилися зі специфікою проходження практики, отримали необхідні поради методистів, дізнались, що завдання, які необхідно виконати, вони можуть знайти на власних сторінках у MOODLE.
Після виходу практикантів до навчальних закладів, де відбулись зустрічі з адміністрацією, учнями класів, вчителями-предметниками, консультації з методистами продовжуються у дистанційному форматі в залежності від необхідності вирішити організаційні питання чи отримати пораду щодо виконання завдань практики.
- Автор: історичний
- Перегляди: 557
Потягом трьох тижнів - з 8 по 28 листопада 2021 року магістранти спец. "Історія" проходили виробничу практику на базі КДПУ.
Керівниками практики буди доценти кафедри Наталя Печеніна та Вадим Яшин
2 грудня 2021.
Звітна конференція з виробничої практики в ЗВО.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 628
18 листопада 2021. Другий тиждень практики магістрантів в ЗВО.
Виховний захід на тему "Захисники - ніколи не бути забутим". Проводить Сергій Корнієнко:
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 946
З 8 листопада 2021 р. проходить виробнича практика в КДПУ магістрантів 2 року навчання.
Керівник - доцент Н. А.Печеніна
За перший тиждень магістранти-історики Аліна Латипова, Анастасія Кириленко, Сергій Корнієнко проводили заняття для студентів груп ІП-20, УІФ-20, студентів ІІІ курсу.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 632
З 8 листопада по 28 листопада 2021 р. триває виробнича практика магістрантів в ЗВО.
9 листопада Аліна Латипова та Сергій Корнієнко провели свій перший захід зі студентами 2 курсу в рамках вивчення курсу "Історія України".
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 611
Ми повідомляли на сторінці спеціальності Історія про хід експедиції 2021 року. Про дослідження в ході її. Але розповісти про результати можуть тільки учасники. Як організувати декількальтижневу польову практику в умовах світової пандемії - такий досвід має обмежена кількість людей. Тільки ті, хто її організовував і брав відповідальність на себе (керівник доцент А. В. Тарасов).
- Автор: історичний
- Перегляди: 612
8 вересня 2021 р.
Настановна конференція з виробничої педагогічної практики для студентів 2 курсу магістратури спец. Історія
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 470
Сторінка 1 із 2