Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

8 вересня 2021 р.

Настановна конференція з виробничої педагогічної практики для студентів 2 курсу магістратури спец. Історія

изображение viber 2021 09 12 20 38 55 713

изображение viber 2021 09 12 20 39 20 025

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Практика проходитиме з 13.09.2021 р. по 07.11.2021 р. в таких навчальних закладах міста Кривого Рогу: Покровський ліцей та Гімназія № 49.  

Крім того, базою практики для магістрантів стали й заклади за місцем майбутнього працевлаштування - 

Криворізький державний комерційно-економічний технікум;

КЗ «Гурівський опорний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Гурівської сільської ради» с. Гурівка, Кропівницького району Кировоградської області:

Кисличуватська гімназія – філія Томаківського ліцею № 1 Томаківської селищної ради Дніпропетровської області;

КЗОШ № 21, 22 та 72

изображение viber 2021 09 12 20 39 46 893

изображение viber 2021 09 12 20 40 10 466

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16655

З 5 по 11 серпня 2021 р. магістранти спеціальності "Історія" проходили виробничу практику, базою якої стала приймальна комісія КДПУ. Завдання практики виконані, вражень -багато, і як завжди - пряма мова від Сергія Корнієнка:

Quid recipit ordinis miles? Вегетій Лишилися позаду чарівні дні літньої практики магістрантів і я впевнено можу сказати: мені мало. Чому нас навчають? Датам? Подіям? Фактам? В КДПУ нас навчають вчитися, і, як слушно зауважив Вадим Олександрович Яшин: до магістратури дісталися не всі, А ті, що дісталися, за 5 років вдосконалення та розвитку в Степовій Перлині - Кривому Розі і не знали, що може дати настільки позитивні емоції, адже фізична робота одноманітна, виконання навчального плану знайомо та посильно. А якщо вас викинути в новий колектив, дати абсолютно незнайому програму та дозволити вільно спілкуватися з молодою надією країни - абітурієнтами? Саме формулювання вже викликає в мене цікавість, а якщо ще додати посил на максимально ефективне обслуговування (тобто швидке), то серце замирає в грудях і на місці всидіти стає важко.

Мені випала честь заносити абітурієнтів до бази даних та друкувати їх договори з Альма-матер, скільки сили, енергії та життєвостей я побачив за ці 6 днів! Майбутнє педагогічного в перспективних руках. Загалом, я шкодую, що таке тісне спілкування з різними людьми почалося так пізно. Сила не лише в єдності, а і в комунікації, і ті, кого я зустрів, комунікували з радістю. Гумор, кмітливість, доброта - лише верхів'я якостей, що оточували мене, і всього лише тиждень відвела Доля для реалізації моїх знань, умінь та навичок. Попереду ще дві грандіозні виробничі практики, але цю я не забуду.

Спасибі всім, хто розділяв цю долю зі мною, та тим, з чиєї волі ця доля реалізувалася.

КДПУ forever Veritas. Creatio. Libertas.

изображение viber 2021 08 11 12 24 41 269изображение viber 2021 08 11 12 23 02 245изображение viber 2021 08 11 12 25 39 931изображение viber 2021 08 11 12 24 55 157изображение viber 2021 08 11 12 22 32 523

16437

DSC09058

Навчальна практика студентів-істориків на базі КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР добігла свого завершення.

29.06.2021 р. студенти-практиканти долучились до гри історико-краєзнавчого спрямування у форматі Брейн-рингу, що проходила в Арт-альтанці парку ім. Федора Мершавцева. Її особливість полягала в тому, що при невірній відповіді, або при її відсутності, спікер дає розгорнуту інформацію щодо суті запитання. Гра складалась з 5 турів по 5 питань у кожному, що сформовані за блоками («Скільки?», «Де?», «Як?», «Хто?», «Що?»). Окремий блок питань присвячений археологічним дослідженням на території Криворіжжя. В залежності від складності запитання, команди отримували за правильну відповідь 1 або 2 бали.

DSC09030DSC09035

30.06.2021 р. практична частина занять мала на меті навчити студентів виконувати роботу лаборанта археологічної експедиції. Вони на аркушах А4 зарисовували артефакти з фондів музею, спочатку прості (невеликі вироби з кременю, каменю, бронзи), потім складніші – ліпні орнаментовані горщики ямної та катакомбної культури, а також об’ємні скульптури – половецьких баб, що стоять біля входу до музею. У польових щоденниках було зроблено науковий опис наданих речей.
Практична робота студентів  була спрямована на дослідження поверхні кургану Ярущана могила (Долгінцевський район), що передбачало його опис, фотографування, вимірювання та креслення профілів.

P1011419DSC09048

1.06.2021 р.для студентів групи ІП-19  було проведено інтерактивне заняття, що включало оглядову екскурсію на тему «Давня історія краю» та розвагу «Юний археолог».
Розповідь старшого наукового співробітника Ірини Стеблини освіжила в пам’яті майбутніх істориків такі поняття як ямна культура, інгульська катакомбна культура, скіфи, сармати, античні міста-колонії, середньовічні кочівники. Велику зацікавленість у молоді викликали нові експонати – манекени, що зображають сарматських жриць, які проводять обряд моління богів. Біля них була проведена фотосесія.
Під час другої частини заняття юні, а можливо, й майбутні археологи спробували себе в ролі лаборантів археологічної експедиції. Вони під керівництвом Ірини Стеблини зарисували і сфотографували ліпні посудини і чаші ямної та катакомбної культури, а також залізні фібули черняхівської культури.
В той час як частина практикантів пізнавала тонкощі роботи лаборантів, студенти групи ІП-19, маючи за плечима досвід Ярущаної могили, вирушили на черговий об’єкт – могилу Ляхову, де провели дослідження поверхні курганного насипу, виконали фотофіксацію, визначили його висоту, а також накреслили профіль на міліметрівці.

P1011429DSC09055
 

2.07.2021, передостанній день практики розпочався з кінолекторія. Продемонстровано два відеоролики: «Святилища Криворіжжя», який розкриває світогляд давнього населення, релігійно-філософські уявлення наших предків, що тисячі років тому мешкали на цих землях, а також епізод з циклу «Експонат» – «Опоясані мечем», що розповідає про сарматські часи в нашому краї.
Після перегляду відеоматеріалів для засвоєння навичок зарисовки поховань епохи бронзи студентам були надані зразки – рисунки з альбому ілюстрацій до звіту про археологічні розкопки у 1986 році. 

P1011387P1011406

5.07.2021
Завершальний день навчальної археологічної практики на базі КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР. Він був присвячений здачі звітної документації, підведенню підсумків. Як зазначає керівник практики, асистент кафедри історії, заступник директора з наукової роботи КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР Артур Дробот, більшість студентів сумлінно поставились до практичних занять. Вони акуратно і ретельно вели записи у своїх польових щоденниках, непогано рисували артефакти, вели фотофіксацію всіх видів діяльності, провели дослідження поверхні курганів Ляхова та Ярущана могила; провели свою першу музейну екскурсію відділом постійнодіючої експозиції «Давня історія краю».DSC09046

16245

DSC09885

Враховуючи особливості навчального року, студенти-історики отримали вибір – їхати в археологічну експедицію в Черкаську область, чи пройти практику на археологічних об’єктах міста.
Сьогодні про те, як проходить навчальна практика студентів на базі КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР. 

Далі пряма мова керівника практики, асистента кафедри історії КДПУ, заступника директороа музею з наукової роботи Артура Дробота:


В перший день практики, з урахуванням карантинних обмежень та цьогорічної чисельності студентів було створено дві групи по 10 осіб в кожній, які закріплені за відповідними керівниками: заступником директора з наукової роботи Артуром Дроботом та старшим науковим співробітником Іриною Стеблиною. Практиканти ознайомились з принципами оформлення польового щоденника. Переглянули мультимедійні презентації з історії археологічних досліджень на Криворіжжі з акцентом на крайні експедиції 2016 (розкопки фундаменту Свято-Миколаївської церкви) та 2017 (курган 7812) років відповідно, до яких долучалось студентство спеціальності «Історія» Криворізького державного педагогічного університету.

Настановча конференція 22.06.21

Наступного дня студенти ознайомились з експозиційним матеріалом відділу «Давня історія краю» й виступили у якості екскурсоводів за окремими його розділами. Згодом долучились до огляду фахової літератури з археології, представленої в музейній бібліотеці. Керівники практики детально зупинились на характеристиці дозвільних документів на проведення розкопок та методиці польових археологічних досліджень. Крім того, практиканти виконали замальовки та науковий опис артефактів з поховань різних археологічних культур: кераміки, виробів з каменю, металу і кістки.

P1011247

Опис експозиції Археологія

На третій день практики студентів чекала комплексна двохгодинна екскурсія історичним ядром міста з обов’язковим оглядом пам’яток археології. Спікером виступив заступник директора з обліку і збереження музейних цінностей Олександр Мельник. Маршрут передбачав чотири «археологічні зупинки»: мегаліти з Недайводського святилища доби бронзи, фундамент Свято-Миколаївської церкви, кромлех з села Валове та кам’яний поховальний ящик кемі-обинської археологічної культури, що експонуються просто неба у парку ім. Федора Мершавцева. Працюючи з двома останніми об’єктами, студенти виконали їх фотофіксацію (з рейкою і трафареткою), а також опис і замальовки.

DSC00018P1011278

25 червня 2021 р. за сприяння небесної канцелярії (нарешті в першій половині дня сонце сховалось за хмари), в умовах комфортної температури зробили виїзд на курган Ярущана могила, що у сквері залізничників Довгинцівського району неподалік від станції Кривий Ріг – Головний. Студенти провели дослідження поверхні кургану: виконали фотографування, зробили розмітку осьових ліній, провели вимірювання, склали опис загального вигляду курганного насипу та креслення його профілів по осях «Північ – Південь» та «Схід – Захід». Означені види робіт виконувались за допомогою наступного інструментарію: фотоапарату, трафаретки, компасу, метрової рейки, рулетки, рівня, кілків та шнура. Практиканти самостійно визначили діаметр кургану та його висоту. На міліметрівці виконали креслення профілів кургану по лініям, визначеними розміточним шнуром в масштабі 1 до 100. Детальний опис зовнішнього вигляду пам’ятки занесений до польового щоденника.P1011353

P1011349

 

Крім того, студенти виконали замальовку й опис кам’яної баби половецького часу, що експонується біля головного корпусу Міського історико-краєзнавчого музею.
Практика триває

 

P1011258

 

Більше фото з практики

 

16199

203517424 4175746082525845 4278673167998274474 n

22 червня 2021 року, після річної павзи у зв’зку з загальносвітовими подіями, студенти-історики І-ІІ, ІV курсів вирушили в археологічну експедицію. Організатором і очільником став канд. істор. наук, доцент Андрій Тарасов.

IMG 20210622 081902

Скіфська правобережна експедиція працює не перший рік, історію участі криворізьких істориків можна переглянути тут.

203397262 324533689310741 6456203273842262510 n

Цього року старт експедиції співпав з 50-річчям видатної археологічної події - під час дослідження кургану Товста могила видатним українським археологом Борисом Мозолевським було знайдено так звану Скіфську пектораль.


206009674 2584944955142060 7415674866487841168 n
IMG 20210622 073502
203614605 2584216115214944 4849405489839161981 n

205328781 239007317702072 5622732633949172883 n

В перший же ранок на місці досліджень студенти-історики вже працювали на кургані.


Більше фото тут. Старт експедиції

Фото. Екватор

Новини - в постах учасників і викладачів та на сторінці спецальності

16140

165304921 302103381334409 7357833102755447151 n

 

У студентів-заочників практика – це можливість увійти до школи вже навантаженим і практичним, і новим теоретичним досвідом.

ЗІ-17 на уроках, позакласних заходах, прищеплюючи любов до історії і розуміння історичних подій.

165304918 344909956939342 4903989719737924981 n165088286 2516461628660804 982812337298510314 n

 

 Вчителька А. Давиденко.

Зорянський заклад загальної середньої освіти.

Пам'яті Героїв Небесної Сотні.

   164572594 207887914429412 1292289401738786354 n

165070841 197987418763349 1143723203808822639 n

 

 

 

 

 

 

 Вчителька І. Чернюгова. КЗШ 73, м. Кривий Ріг 

Профорієнтаційний захід "Правильний вибір професії - крок до успіху!"

 

  165865748 895374291260946 4859327450844962992 n165966378 512621353455791 8563860846353343002 n

Вчителька І. Олашина. Криворізька гімназія 29

 164939976 1826435070844824 8226113379615339626 n164493904 749858252333412 2355396118248553465 n

 

Вчитель М. Григор'єв. Відкритий захід "Літературна кав'ярня" КЗО СЗШ #123, м. Дніпро.

До 150--річчя від Дня народження Лесі Українки

 

14924

161437365 1449730438699531 8195163878497556570 n

Практична підготовка студентів Криворізького державного педагогічного університету є обов’язковим компонентом освітньої програми для здобуття певного освітнього рівня й має на меті набуття студентом професійних навичок та вмінь, оволодіння сучасними методами, формами в галузі майбутньої спеціальності, формування у студентів професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних умовах – про це йдеться в Положенні про практичну підготовку здобувачів вищої освіти в КДПУ.

162191162 454874942600336 5184544074008270030 n

Бази практичної підготовки – а ними для студентів-істориків в 2021 році стали Криворізька педагогічна гімназія, КЗОШ № 68, КЗОШ, № 90 забезпечили виконання програми для відповідного освітнього рівня «бакалавр».

На звітній конференції за результатми практики 17.03.21 була підтримана пропозиція звернутись до органів освіти міста з проханням заохотити колективи і адміністрації названих закладів за організацію практики майбутніх вчителів історії, історії з додатковою спеціальністю географія, історії з спеціалізацією правознавтсво.

 162191162 454874942600336 5184544074008270030 n

Студенти, які навчаються на факультеті для здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр», проходили практику в закладах освіти у VІІІ семестрі протягом шести тижнів. Як у своїх звітах повідомили старости груп практикантів (А. Громова, З. Погрибняк, В. Громов, А. Солодун), – всі студенти впорались з виконанням індивідуальних планів. Важливою ознакою цьогорічної практики стало сумлінне виконання студентами своїх обов’язків, вчасне оформлення звітної документації, що в повному обсязі розміщена на платформі MOODL, що і засвідчили керівники та методисти практики (Л.В. Задорожна, О.С. Поліщук, Л.В. Бурман, Т.Ф. Мак, І.А. Селищева, О.Б. Потапенко, Н.М. Товстоляк).

Перевірити себе в реальній дійсності як професіонала обраного фаху – можливість реальна, здійснена.

162191162 454874942600336 5184544074008270030 n153620662 446967806651601 1132691490668825110 n

 

14815

IMG 20210217 102813

Практика студентів ІV курсу ступеню вищої освіти "бакалавр" спеціальності 014 Середня освіта (Історія) проходить цьогоріч на базі Гімназії № 24, КЗОШ № 118, КЗОШ № 68, КЗОШ № 90.

158373892 2793821550859935 7321127520079231997 o

Сьогодні – про роботу практикантів в педагогічній гімназії. Троє студентів спеціальності Історія зі спеціалізацією правознавство (Анастасія Громова, Валерія Урілова, Владислав Тимрук) і один студент спеціальності Історія з додатковою спеціальністю географія (Владислав Онищенко). 

158452163 2793821650859925 7337603887067019353 o157506551 1346254149076733 1494921011776307540 n

Студенти мають можливість підготувати та провести уроки з історії, правознавства та географії, перевірити свої набуті компетентності при роботі з класом на уроках та в позаурочний час.

 157535678 5135981373138834 3572682778122928761 n
158591180 178580807180180 4304958918523319463 n

 

 

Особливістю цього етапу практики в гімназії є реальність присутності на уроках водночас чотирьох поколінь істориків - керівника групи студентів канд. істор. наук, доц. Т.Ф. Мак, заступниці директорки гімназії з науково-методичної роботи, випускниці історичного факультету КДПУ (2003 р.) О.І. Шевченко, вчительки історії, випускниці історичного факультету Г.О. Манько і тих, в кому зацікавлене майбутнє України – студентів-істориків в статусі практикантів.

 

158128862 2793828820859208 3646446852845747049 o
158312091 1161416321041280 5077910710241272553 n

Саме вони врешті на практиці усвідомлюють, що твої знання і вміння володіти увагою класу - це те, що може принести задоволення від результату і тому, хто стоїть посеред класу, і тим, в очах кого можеш бачити відлуння своєї зацікавленості предметом і рівнем професіоналізму.

158830983 2793821600859930 139072781410851422 o158611067 2793856467523110 3512540917910434135 o 158563127 258629312471717 7115312799873556696 n

14703
8685
8145
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша