В рамках угоди між Українським історичним товариством у Польщі та кафедрою історії КДПУ триває курс лекцій польських професорів. Ігор Галагіда, професор Гданьського університету, в поточному семестрі викладає для студентів-істориків КДПУ історію повоєнної Польщі.
24 жовтня 2022 року лекція польського професора була присвячена темі політичної кризи в Польщі, руху протесту студентів та інтелігенції 1968 року. За вже заведеним порядком заняття починаються з питань студентів з попередньої теми, обговорення їх, і завершуються запитаннями зацікавлених слухачів.
З відеозаписом лекції можна ознайомитись за посиланням
- Автор: історичний
- Перегляди: 509
Що важливо при першій зустрічі? Безумовно допомогти зорієнтуватись в перші дні нового життя. Декан факультету, замдекана, старший викладач Ірина Селищева, завідувачка кафедри історії, доцент Наталя Печеніна, викладачі кафедри історії - кожен сформулював найважливіші тези, в яких втілились намагання сприяти успішності в новій діяльності майбутніх вчителів історії.
Що завжди додає знань про важливий досвід і щирості при таких зустрічах? – Слово старшокурсників. Вміння акцентувати на важливому, інколи використовуючи символи новітнього часу – для істориків є фахом.
Студенти третього і четвертого курсів – вже досвідчені. І говорять про традиції істориків, які плекаються свідомо, як ціннісні орієнтири, які потім захищають нас всіх.
Відеофрагмент #1 Анастасія Шевченко (гр.ІП-19)
Відеофрагмент #2 Денис Греков (гр.ІП-19)
- Автор: історичний
- Перегляди: 336
Цьогоріч, якщо раптом студент видалявся з усіх груп в месенджерах під час навчання – ми знали – він в небезпеці. І чекали на зв’язок.
Навчання завершено. Пройдена з успіхом державна атестація.
Вітаємо наших бакалаврів!
Рік вступу. 2018
Рік випуску. 2022
Освіта здійснюється і під час війни. Інакше – за що ми воюємо?
Автор тези відомий. Впливовий історичний персонаж
- Автор: історичний
- Перегляди: 747
Рік 2022 р. Працює державна атестаційна комісія.
- Автор: історичний
- Перегляди: 973
Відповідальний момент професійного становлення. Захист курсових робіт з історії України та всесвітньої історії. Другий курс спеціальності Історія, група ІП-20.
Теми обирались восени. Багато з них навесні стали ще більш актуальними.
Відкриття другого фронту. Історія Чорних запорожців. Людина Відродження та епохи хрестових походів. Археологічні та краєзнавчі роботи.
В три дні ми не вклались. Завтра, 3 червня 2022 року, продовження.
- Автор: історичний
- Перегляди: 1040
Що робити в момент загрози цілій країні? Те, що вмієш найкраще.
Для студентів – за визначенням – ще наполеглівіше вчитись. Для науковців – досліджувати і продовжувати діалог зі складних проблемних тематик.
Протягом травня 2022 року в рамках співпраці істориків КДПУ та Українського історичного товариства у Польщі польськими істориками були прочитані лекції з тем, що потребують подальшого осмислення істориками як Польщі, так і України; з методології історії; з історії земель, що протягом свого існування перебували як в складі України, так і Польщі. Кожна з лекцій викликала запитання студентів та викладачів, живу дискусію, енергії якої ZOOM, здається, тільки сприяв.
Професор Роман Дрозд. Польсько-український історичний діалог.
Ярослав Сирник - професор Вроцлавського університету, доктор габілітований.
Антропологія історії у дослідницькій практиці.
Роман Висоцький - професор Інституту історії Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, доктор габілітований. Холмщина і Підляшшя у ХІХ-ХХ ст..
Ігор Галагіда. Професор Гданьського університету. Польсько-український конфлікт 1939-1947 рр. Причини, перебіг, наслідки, статистичний аспект.
Чекаємо на продовження співпраці в новому семестрі!
- Автор: історичний
- Перегляди: 579
16 травня 2022 р. відбулося відкриття Єврошколи.
Цього року ще більше талановитої молоді України зможе познайомитися внутрішнім життям ЄС, вдосконалити свої навички з інформаційної безпеки та ще на один крок наблизити омріяну ціль України - інтеграцію до Європейського Союзу. Урочиста частина була ознаменована зустріччю студентства з заступником голови Представництва ЄС в Україні, пан Ремі Дюфло доступно та зрозуміло пояснив сучасний стан справ в українській євроінтеграції та люб'язно відповів на запитання студентів. Опісля урочистої частини студенти прослухали лекцію "Європейські інституції, право та цінності" від трьох шанованих викладачів. Попереду ще 9 модулів з інтерактивними заняттями, новими лекціями та спілкуванням з експертами.
Серед активних учасникі Єврошколи - магістр історії Сергій Корнієнко
Під час 2-го дня Єврошкіл студентство з усієї України познайомилося з європейськими цінностями та реалізували перший інтерактивний захід - об'єднавшись в групи вони презентували одну із цінностей, яку вважали найважливішою. Нехай ні в кого не виникне сумнівів, що Україна європейська країна, адже головною цінністю виступило верховенство права. Подальша дискусія була присвячена не лише самим цінностям, а і ефективності демократії, економічної культури українців та необхідності вдосконалення освіти нашої країни
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 1002
11 травня 2022 року в рамках співпраці істориків КДПУ та Українського історичного товариства у Польщі польський історик, професор Роман Дрозд прочитав лекцію «Польсько-український історичний діалог». Програмою співпраці передбачено цикл лекцій польських істориків в дистанційному форматі для студентів історичної спеціальності.
- Автор: історичний
- Перегляди: 1230
26 січня 2022 року відбулось вручення дипломів магістрів випускникам 2021 року спеціальності Історія.
Вручення стало урочистим. Всі викладачі, що завітали на захід, знайшли слова, щоб супроводити ними випускників у професійне життя.
Більше того, кожен з випускників – і денного, і заочного відділення - звернувся до всіх присутніх зі словами подяки, рефлексій і відчуттям вагомого здобутку.
Єлизавета Вчорашня: Ми вдячні і віддані нашим викладачам, групі, факультету. Ти відчуваєш шість років любові і підтримки.
Аліна Латипова: Вдячність. Наші викладачі. Без вас, вашої підтримки не було б і наших перемог.
Дмитро Чижик:: Отримані нами дипломи це є перемога, але є відчуття, що це не стовідсотково тільки моя перемога. Це є щасливе співпадіння, що я потрапив в дійсно класний колектив викладачів і класний колектив студентів.
Андрій Дяченко: В цій аудиторії, сьогодні, - скажу хоч ми залишаємо історичний, але історичний залишається з нами на все життя
Це невеличкі цитати з Слова випускників, які ми збережемо у відеоформаті. Відеофрагмент #1. Дмитро Чижик
Відеофоагмент #2 Олег Лактіонов
Відеофрагмент #3 Руслан Шишка
А вже після завершення події ми отримали перші рефлексії пережитого.
Відлинули у даль академічні грози,
Січневі хмари небо затягли,
Так непомітно став наш курс дорослий,
Ми навіть і не зчулися коли.
Нормальний студент не прокидається з думкою, що сьогодні останній день його навчання, проте я вважаю це розкішшю, а не прокляттям...знання, що кінець близько, - дає свободу, саме час підвести підсумки. Одразу зазначимо, що всі враження краще пережити, ніж просто описати, але ми спробуэмо.
Сьогодні (26.01.2022) був день тріумфу магістрів, коли заслужені лаври знаменували початок самостійного та захоплюючого шляху за порогом Педагогічного. Однозначно - Docendo dicіsmus працює і навчатися ми продовжимо й надалі проте, на жаль, вже в іншому форматі. 5 дипломів з відзнакою стверджує величезний потенціал нового покоління істориків, а їх загальна кількість вселяє надію на великі звершення цілеспрямованої та нестримної когорти молодих українців. Це свято по праву належить магістрам, але не лише їм одним, адже за кожним малим кроком Учня стоїть величезна праця Вчителя, і цим Вчителям магістри вклоняються низько за терпіння, розуміння та підтримку (а професіоналізм, доброта та почуття гумору в цих Вчителів поняття апріорні). Загальна ейфорія прощання, свята зі сльозами на очах, дозволила не лише зрозуміти, а і відчути деякі категорії молодого покоління. В наших серцях палає вогонь, в головах зароджуються нові ідеї, а в руках - майбутнє. Так давайте разом відродимо наш край та зробимо його Великим знову. VERITAS. CREATIO. LIBERTAS.
Більше фото - в альбомі на сторінці спеціальності Історія
- Автор: історичний
- Перегляди: 1594
6 грудня 2021 року студенти-історики разом з викладачами взяли участь в онлайн-заході «Армія – це насамперед про мир!», присвячений Дню Збройних Сил України.
Захід був організований первинною профспілкова організацією КДПУ, студентським клубом, громадою факультету географії, туризму та історії.
Студенти-історики не тільки були активними в процесі заходу – ставили питання до учасників, підтримували тези (Діана Назаренко, Денис Греков, Ростислав Горбунов), але й долучились на етапі підготовки та організації.
Ростислав Горбунов, Діана Ярославська, Юлія Терегеря сконтактували з випускником історичного факультету, запросили на зустріч учасника бойових дій на сході України протягом 2015-2016 років Ігоря Шевченка, який неодноразово як історик, археолог, педагог, воїн люб’язно погоджувався поділитись з молоддю своїми судженнями про війну і мир, роль громадянина в подіях, що є важливими для твоєї держави в момент небезпеки.
Разом зі студентами факультету географії, туризму та історії студенти спеціальності Історія взяли участь у зйомці та монтажу відео, присвяченого героям.
Історики знають для чого треба фіксувати події з часів Геродота. Намагаються фіксувати і записувати в усіх форматах історії воїнів, що закінчили КДПУ. У них навіть є навчальна аудиторія, де зберігаються ці історії. Її ім,я - GLORIA VICTORIBUS.
- Автор: історичний
- Перегляди: 1362