ХХV Посвята.
Вересень 2022. Інгулець
Як взяти до кола тих, хто тільки перетнув поріг вищої освіти. Як відразу показати їм, що цей світ дружній до тебе, любить свою справу. Відвезти на курган поруч з великою водою. Цього року ми не могли туди поїхати. Але не посвятити в історики, залучивши до епізодів світової історії, історії України, тим більш рік ювілейний - 25 років відкриття в КДПУ спеціальності історія - не уявляли як без цього.
Інгулець підказав нам, що все можливо. Майже в дощ напередодні старшокурсники обслідували місцину ( це повинно бути місце, яке відразу дає силу). Написаний сценарій, актуалізація на висоті. Студентство від другого курсу і до магістрантів, наші колишні студенти - зацікавлених в реалізації проєкту було достатньо. А головне - їх творчого потенціалу.
Наші потужні менеджерки замдекана Ірина Селищева, завідувачка кафедрою Наталія Печеніна врахували важливі моменти. Дякуємо ректорату за сприяння. І свято відбулось. Сирени мовчали від початку дійства і до повернення першачків додому.. Хоча ми заздалегідь перевірили укриття неподалік. Старші відвернули від молодших на цей час всі загрози. Навіть дощ не наважився, хоча збирався.
А ще, це був день осіннього рівноденства. Мабуть тому, що наш декан Олександр Матіщук – географ
Ми залучили до посвячених в історію когорту юних. Вони знають, що історія – сила. І - як вже багато днів - спасибі ЗСУ!
- Автор: історичний
- Перегляди: 335
Ціна перемоги. З чого вона складається? З зусиль, волі, впевненості у своїй правоті.
Сьогодні ми дякуємо нашій команді істориків «Агора» за перемогу в студентському QUIZ "МовиМО" у КДПУ.
І розглядаємо перемогу як таку, що складає настрій наших воїнів перемагати на фронті.
В день звільнення українського Херсону. Дмитро Мануйлов. Випускник історичного факультету КДПУ 2010 року, учасник інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?». Поранений під час виконання операції по звільненню Давидового Броду.
Ціна нашої перемоги. І наші переможці
Фото QUIZ зі сторінки Студентський клуб КДПУ
- Автор: історичний
- Перегляди: 170
Робити що можеш у складний момент це інколи – римувати. Писати вірші.
Ростислав Горбунов (гр.ІП-20), голова студради факультету – учасник літературного вечора «РимуєМО», організованого в Криворізькому педагогічному напередодні Дня української писемності та мови.
Свої вірші, що читав цього вечора Ростислав, – він написав навесні 2022, в березні. І в травні, під час підготовки до захисту курсової роботи з всесвітньої історії. Про це ми писали на нашій Facebook-сторінці спеціальності Історія
- Автор: історичний
- Перегляди: 774
В вересні 2022 року студенти-історики, групою з одинадцяти осіб, розпочали в форматі фасилітованого навчання разом з викладачем, завідувачкою кафедрою історії Наталією Печеніною опанування навчального курсу «Qırım: Крим – це ми» на Prometheus.
Вже за декілька тижнів – були перші результати, студенти успішно опановували курс.
Чемпіони поділились першими враженнями в 20-х числах вересня.
З ними можна ознайомитись, переглянувши відео тут.
На сьогоднішній день курс успішно завершено всією групою студентів разом з викладачем.
- Автор: історичний
- Перегляди: 325
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 400
17 квітня 2021 року, саме напередодні Міжнародного дня пам’яток і визначних місць, що відзначається 18 квітня щорічно, студенти - учасники проєкта "Школа змінотворців", що реализується у Кривому Розі Культурно-суспільним центром ШELTER + за підтримки National Endowment for Democracy, провели змістовний з історичної та суспілько-корисної точок зору захід. В попередньо розчищеному підвалі – однієї з господарських споруд в домогосподарстві Сергія Колачевського, - і в такий спосіб руками молоді перетворений на казковий замок, – відбувся вечір, значна частина якого присвячена пам’яті Сергія Колачевського – українського підприємця ( «залізного короля»), громадського діяча, мецената, лікаря, науковця.
Більше інформації – в репортажі сайту 0564.
Валерія Карпінська – студентка першого курсу спеціальності Історія – учасниця проєкту, саме в той вечір подавала присутнім історичну довідку про діяльність Сергія Колачевського. А в пості на фейсбуці згодом поділилась своїми враженнями від події.
- Автор: історичний
- Перегляди: 665
16 грудня відбувся ІІ етап Міжрегіонального науково-практичного форуму «Актуальні питання взаємодії суб’єктів, які мають здійснювати заходи з реагування та профілактики на випадки насильства у закладах освіти».
І етап форуму був проведений 25 листопада 2020 року в КДПУ
Олександр Холодняк:
"Вражень дуже багато, незважаючи на дистанційну форму проведення заходу. Ми розглянули широке коло питань з реагування та профілактики випадків насильства у закладах освіти з юридичної точки зору. Надзвичайно сильною стороною була спільна праця із спеціалістами в цій галузі, від професійних юристів та працівників поліції до діючих суддів та громадських активістів. Обговорення питання у підході «зв’язка студентів та спеціалістів» це надзвичайно ефективний хід, так як ми дійсно, можна сказати, розробили власні проекти з вирішення поставлених форумом завдань.
Також нам об’явили результати першого етапу форму, який проходив у форматі Moot court(своєрідний симулятор судового засідання), де наша команда посіла 2-е місце серед 9 команд інших вишів. З урахуванням того, що правознавство - це наша друга спеціальність, а змагалися ми зі студентами, у яких це основна спеціальність, то це досить не поганий результат. Хочу додати, що подібні заходи - це дуже корисна річ для держави в цілому, так як спільними зусиллями, мені здається, ми зможемо ефективно протидіяти багатьом проблемам сучасного суспільства".
- Автор: Історичний факультет
- Перегляди: 605
В травні 2020 року Координаційним центром з надання правової допомоги спільно з партнерами було проведено І Міжрегіональний науково-практичний форум з теми: «Актуальні питання взаємодії суб’єктів, які мають здійснювати заходи з реагування та профілактики на випадки насильства у закладах освіти». Головною метою форуму було утворення платформи для обговорення головних проблем протидії насильству у закладах освіти та визначення основниї тенденцій у взаємодії усіх установ та організацій, які залучені до реагування та/або протидії цьому явищу.
25 листопада 2020 року в КДПУ пройшов форум у форматі Moot court на тему "Булінг у кіберпросторі, запозичення досвіду боротьби з проявами кібербулінгу в інших країнах".
Склад журі: Наталія Радіонова (адвокат), Наталія Кожем'яка (представник Криворізького місцевого центру безоплатної вторинної допомоги) та Тетяна Бережна (старший інспектор полку патрульної поліції м. Кривого Рогу).
На форумі командою 3 курсу були розглянути проблеми заходів протидії булінгу і кібербулінгу в Україні з точки зору права та виховної роботи в закладах освіти, форми боротьби й досвід провідних країн світу, а також найбільш ефективні моделі протидії інтернет-цькуванню у США та Німеччині, які могли б бути втіленні саме в українських реаліях.
Склад коменди: студенти групи ІП-18 факультету географії, туризму та історії КДПУ - Владислав Кутьков, Владислав Сотніков, Євген Складенко, Богдан Грищук та Олександр Холодняк.
В грудні 2020 р. планується проведення повномасштабного другого етапу форуму, програмою якого передбачені виступи спікерів та презентація найвдалішого виступу команди студентів, яка буде обрана за результатами проведених Moot court.
Побажаємо нашим студентам успіху!!!
- Автор: Історичний факультет
- Перегляди: 749
Студент – це вчитись. Вміти шукати інформацію. Запалювати. Коли це все – в одному – перемога. Особливо якщо вони – в команді.
Студенти-історики здобули перемогу в інтелектуальному турнірі між факультетами КДПУ «Що? ДЕ? Коли?», що відбувся напередодні Міжнародного дня студентів. Не вперше. Тенденцію пролонговано.
Вітаємо з перемогою!
Склад команди тріумфаторів
Дмитро Чижик (гр. ІПм-16)
Єлизавета Вчорашня (гр ІПм-16)
Сергій Корнієнко ( гр. ІПм-16)
Руслан Шишка (гр. ІПм-15)
Віталій Домантович (гр. ІПм-15)
Ростислав Горбунов (гр ІП-20)
Зірковий склад. Досвід і юнацтво.
- Автор: Історичний факультет
- Перегляди: 597