Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

21.05.2021 - в онлайн-форматі підведено підсумки квесту "Шлях до Конституції".

Fotoram.io 1

Участь в інтелектуальних змаганнях взяли 59 учнів з 9 навчальних закладів (КПНЛ, КГ№127, КЗШ№111, 114, 120, Іскрівська ЗШ, КЗ "Ганівський НВК", КЗО "Криворізький ліцей-інтернат з посиленою військовою підготовкою", КЗ "КОФМК ДОР" ).

До переможного фіналу дійшли 23.

Автор ідеї квесту - Сергій Корнієнко: "Ми не виділяємо переможців та переможених, ми віддаємо шану послідовникам Раціо, а тому і сьогоднішня зустріч пройшла у вигляді "бесіди біля багаття", коли старші діляться історіями з життя, а молодші засвоюють та вдосконалюють.Сподіваємося, що відзнаки учасникам квесту будуть видаватися ще не один рік підряд".

Вчителька історії в КЗ "Ганнівський НВК", випускниця історичного факультету КДПУ Ольга Саранча: Дуже сподобалось! Учасники квесту планують провести в наступному році для учнів нашої школи! Велике спасибі! Запрошуйте ще, за можливості - долучимось !

187237178 279792510517197 8093489840125460695 n

Коваленко Сергій, КГ 127: 

Хочу виразити глибоку вдячність за всю пророблену Вами величезну роботу з організації такого чудового квесту, за наше згуртування, зручний формат, приємне товариство і спілкування. Дякую за увагу до кожного, постійний зв’язок, терплячість, виваженість, Ваші відповіді, допомогу. В нинішніх умовах це особливо цінуєш. Цей квест видався дуже цікавим та корисним саме для учнів, бо ми для себе відкрили багато чого нового. Тому бажаю усім насамперед здоров’я та успіхів у нелегкій, але цікавій для кожного праці. Успіхів та майбутніх зустрічей і в інтернет-просторі, і особистих. З повагою

Fotoram.io

Вчитель історії КЗШ 120, випускник історичного Денис Войтович:

Це був цікавий, креативний та напружений шлях до фіналу квесту «Шлях до Конституції». А головне тепер ми знаємо і вміємо розкодовувати шифр Цезаря, масонів та під рукою тримати мініатюрне дзеркальце, ну провсяк випадок ...

Вчитель історії КПНЛ, випускник історичного Віталій Зуй:

Квест змусив вирішувати шифри, знаходити відповіді на запитання і, принаймні мене, мотивував до поглиблення своїх знань .

квест5

Спеціальність Історія, далі буде...

Більше фото

 

15801

15 квітня 2021 р. ІГ-ІП-ІМ-18.

Курс "Історія України" (доцент Н.А.Печеніна). Тема лекції: Українізація в УСРР: причини та наслідки.

Під час лекції студенти - завдяки старшому науковому співробітнику Державного архіву друку Книжкової палати України (м.Київ), канд.іст. наук, доценту Л.В.Дояр - мали можливість ознайомитись з унікальними виданнями 1920-х років, що містяться в фондах палати.

IMG 202mix

На думку Лариси Василівни,  кампанія українізації яскраво віддзеркалилася у вітчизняних книгодруках, підтвердженням чого і є фонди Книжкової палати України.

15 3

Студентам було продемонстровано унікальне видання 1927 року - "Голос українізатора" та охарактеризовано його зміст.

15 4изображение viber 2021 04 15 10 32 42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15188

Що єднає факультет ГЕОГРАФІЇ, ТУРИЗМУ та ІСТОРІЇ й факультет УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ? Звісно ж, ІСТОРІЯ.

Саме це сьогодні довели студенти групи УІФ-20, вивчаючи стародавню історію України.

слов1

Основою для презентації Анни Градовської стали роботи білоруської художниці Нонни Кукель. Слов’янські казки, міфологія, фольклор, духовні традиції - предстають на яскравих картинах незвично чарівними, а головні їх персонажі - натхненними і живими.

сло2слов3 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

слов5

слов6

14672

4 березня 1917 року в умовах розпочатої революції була створена Українська Центральна Рада на чолі з Михайлом Грушевським. За короткий час вона перетворилася з представницького органу українського громадського руху на повноцінний парламент Української Народної Республіки.

уроки5

4 березня 2021 року на семінарському занятті з "Історії України" 3 курс розмірковує про уроки та значення Центральної Ради для процесу українського державотворення. Серед помилок УЦР - небажання і невміння створити регулярні збройні сили, інші силові відомства у державі. Про це - доповідь-презентація Олександра Холодняка

урокиуроки2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

уроки3

 

14661

        19 лютого 2021 року з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні для слухачів підготовчих курсів до ЗНО з історії України було проведено захід, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

14403

Під час вивчення теми «Україна в роки Першої світової війни» на курсах підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання була продовжена традиція інтерактиву, започаткована на перших заняттях, коли розглядалась давня історія.

14399

22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу.

"Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка", – йшлося у зачитаному в центрі столиці універсалі.

13945

16 грудня 2020 р.

Завершальним заняттям з курсу "Голокост в Україні у роки Другої світової війни: проблеми дослідження" (канд.іст.наук Р.П.Шляхтич) став захист проектів, які підготували магістранти групи ІП-м-16.

Теми, які студенти обрали для своїх досліджень, розкривали різноманітні аспекти та прояви Голокосту в Україні під час Другої світової війни.

13668

19 листопада 2020. КДПУ. Нагородження переможців та учасників квесту, присвяченого 165-ї річниці з дня народження Д.Яворницького.

13300

Дисципліна "Джерела з історії України". І курс, групи ІП-ІГ-ІАМ-20.

Семінарське заняття на тему "Актові та діловодні джерела".

13192
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша