Протягом лютого-травня 2022 студенти ІІ курсу спеціальності "Історія" в процесі вивчення історії України ХІХ ст. (доцент А.В.Тарасов) мали можливість пройти онлайн курс "Вибрані питання європейської історії", наданий професором УКУ Ярославом Грицаком.
Метою курсу «Вибрані питання європейської історії» є критичне осмислення суспільного явища, котре вважають центральною подією у європейській історії – переходу від традиційного до модерного світу. Головний наголос ставиться на змінах, які пережили і продовжують переживати головні суспільні структури (сімʼя, місто, нація, покоління), а також артикуляції та відображенні цих змін в ідентичностях, цінностях та міфах. Завданням курсу є також ознайомлення з найголовнішими науковими дискусіями, які ведуться навколо цих змін. Окрім того, кожна з тем обговорюється у специфічно історично-культурному контексті Східної Європи.
В травні 2022 курс успішно завершила найактивніша частина групи ІП-20
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 106
Книжкова палата України - державна наукова установа у сфері видавничої справи та інформаційної діяльності
Книжкова палата України створена з метою забезпечення інтересів держави у нарощенні інтелектуального та інформаційного потенціалу, сприяння розвитку національної культури, науки, освіти, книговидавничої та бібліографічної справи; повного статистичного обліку, комплектування й зберігання всієї друкованої продукції - документальної пам'яті України; проведення книгознавчих та бібліографознавчих досліджень; створення баз даних бібліографічної інформації; видання бібліографічних покажчиків і науково-аналітичних оглядів.
Заснована 24 січня 1919 року відповідно до Закону про утворення Головної Книжної Палати в м. Києві, ухваленого Радою Народних Міністрів і затвердженого Головою Директорії В. Винниченком.
27 червня 1922 року постановою Ради Народних Комісарів УСРР організовано Українську книжкову палату в Харкові при Державному видавництві УСРР.
Саме навколо цих дискусійних питань - щодо року заснування установи - відбулася розмова старшого наукового співробітника Державного архіву друку Книжкової палати України (м.Київ), канд.іст. наук, доцента Лариси Дояр зі студентами 3 курсу групи ІП-19.
Зустірч пройшла в межах вивчення історії України 1919 року та супруводжувалась ілюстрацією та коментарями унікальних друкованих видань саме 1918-1919 років, що зберігаються в сховищах Книжкової палати.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 239
21.05.2021 - в онлайн-форматі підведено підсумки квесту "Шлях до Конституції".
Участь в інтелектуальних змаганнях взяли 59 учнів з 9 навчальних закладів (КПНЛ, КГ№127, КЗШ№111, 114, 120, Іскрівська ЗШ, КЗ "Ганівський НВК", КЗО "Криворізький ліцей-інтернат з посиленою військовою підготовкою", КЗ "КОФМК ДОР" ).
До переможного фіналу дійшли 23.
Автор ідеї квесту - Сергій Корнієнко: "Ми не виділяємо переможців та переможених, ми віддаємо шану послідовникам Раціо, а тому і сьогоднішня зустріч пройшла у вигляді "бесіди біля багаття", коли старші діляться історіями з життя, а молодші засвоюють та вдосконалюють.Сподіваємося, що відзнаки учасникам квесту будуть видаватися ще не один рік підряд".
Вчителька історії в КЗ "Ганнівський НВК", випускниця історичного факультету КДПУ Ольга Саранча: Дуже сподобалось! Учасники квесту планують провести в наступному році для учнів нашої школи! Велике спасибі! Запрошуйте ще, за можливості - долучимось !
Коваленко Сергій, КГ 127:
Хочу виразити глибоку вдячність за всю пророблену Вами величезну роботу з організації такого чудового квесту, за наше згуртування, зручний формат, приємне товариство і спілкування. Дякую за увагу до кожного, постійний зв’язок, терплячість, виваженість, Ваші відповіді, допомогу. В нинішніх умовах це особливо цінуєш. Цей квест видався дуже цікавим та корисним саме для учнів, бо ми для себе відкрили багато чого нового. Тому бажаю усім насамперед здоров’я та успіхів у нелегкій, але цікавій для кожного праці. Успіхів та майбутніх зустрічей і в інтернет-просторі, і особистих. З повагою
Вчитель історії КЗШ 120, випускник історичного Денис Войтович:
Це був цікавий, креативний та напружений шлях до фіналу квесту «Шлях до Конституції». А головне тепер ми знаємо і вміємо розкодовувати шифр Цезаря, масонів та під рукою тримати мініатюрне дзеркальце, ну провсяк випадок ...
Вчитель історії КПНЛ, випускник історичного Віталій Зуй:
Квест змусив вирішувати шифри, знаходити відповіді на запитання і, принаймні мене, мотивував до поглиблення своїх знань .
Спеціальність Історія, далі буде...
Більше фото
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 523
15 квітня 2021 р. ІГ-ІП-ІМ-18.
Курс "Історія України" (доцент Н.А.Печеніна). Тема лекції: Українізація в УСРР: причини та наслідки.
Під час лекції студенти - завдяки старшому науковому співробітнику Державного архіву друку Книжкової палати України (м.Київ), канд.іст. наук, доценту Л.В.Дояр - мали можливість ознайомитись з унікальними виданнями 1920-х років, що містяться в фондах палати.
На думку Лариси Василівни, кампанія українізації яскраво віддзеркалилася у вітчизняних книгодруках, підтвердженням чого і є фонди Книжкової палати України.
Студентам було продемонстровано унікальне видання 1927 року - "Голос українізатора" та охарактеризовано його зміст.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 335
Що єднає факультет ГЕОГРАФІЇ, ТУРИЗМУ та ІСТОРІЇ й факультет УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ? Звісно ж, ІСТОРІЯ.
Саме це сьогодні довели студенти групи УІФ-20, вивчаючи стародавню історію України.
Основою для презентації Анни Градовської стали роботи білоруської художниці Нонни Кукель. Слов’янські казки, міфологія, фольклор, духовні традиції - предстають на яскравих картинах незвично чарівними, а головні їх персонажі - натхненними і живими.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 389
4 березня 1917 року в умовах розпочатої революції була створена Українська Центральна Рада на чолі з Михайлом Грушевським. За короткий час вона перетворилася з представницького органу українського громадського руху на повноцінний парламент Української Народної Республіки.
4 березня 2021 року на семінарському занятті з "Історії України" 3 курс розмірковує про уроки та значення Центральної Ради для процесу українського державотворення. Серед помилок УЦР - небажання і невміння створити регулярні збройні сили, інші силові відомства у державі. Про це - доповідь-презентація Олександра Холодняка
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 383
19 лютого 2021 року з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні для слухачів підготовчих курсів до ЗНО з історії України було проведено захід, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 303
Під час вивчення теми «Україна в роки Першої світової війни» на курсах підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання була продовжена традиція інтерактиву, започаткована на перших заняттях, коли розглядалась давня історія.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 577
22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу.
"Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка", – йшлося у зачитаному в центрі столиці універсалі.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 311
16 грудня 2020 р.
Завершальним заняттям з курсу "Голокост в Україні у роки Другої світової війни: проблеми дослідження" (канд.іст.наук Р.П.Шляхтич) став захист проектів, які підготували магістранти групи ІП-м-16.
Теми, які студенти обрали для своїх досліджень, розкривали різноманітні аспекти та прояви Голокосту в Україні під час Другої світової війни.
- Автор: Кафедра історії України та правознавства
- Перегляди: 598