Згідно розпорядження Навчально-методичного відділу № 6 від 5 лютого 2024 р. на факультеті з 6 по 29 лютого проводилось опитування здобувачів вищої освіти спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія). Опитування проводилось в рамках моніторингу освітніх програм, яке стосується навчання на обраній освітній програмі.

Результати опитування розглядалися на засіданні вченої ради факультету географії, туризму та історії (протокол № 10 від 28 березня 2024 р.).

Завідувач кафедри історії Наталя Печеніна доповіла про результати опитування здобувачів вищої освіти щодо навчання в університеті на обраній освітній програмі. Було наголошено, що дуже високо випускники оцінили критерії «Навчання на ОП відповідає їх очікуванням» - 88,5 %. Серед найважливіших дисциплін ОП майже всі опитані визначили історичні та правознавчі дисципліни, серед найменш важливих зазначили заняття з фізичної культури (в умовах дистанційного навчання) та занадто теоретизований курс «Педагогіки».

В цілому позитивно оцінено дієвість процедур формування індивідуальної освітньої траєкторії – 73 % опитаних, 86% здобувачів повністю та частково задоволені переліком вибіркових дисциплін тощо.

Серед рекомендацій для покращення освітньої програми запропоновано: розвинути міжнародну співпрацю з різними університетами задля обміну та розширення інформації для студентів; більшу увагу сконцентрувати на практичних завданнях;  організувати курс із вивчення англійської мови (мінімум на розмовному рівні), поглибити співпрацю між закордонними ЗВО та КДПУ, відповідно, розширить можливості КДПУ та студентства, ширше залучати студентів до наукової роботи та на «внутрішні» обміни  між українськими закладами освіти.

Серпень 2024