event300819 1

30 серпня 2019 року громада університету взяла участь у пам’ятному заході з нагоди 90-ї річниці від дня народження Павла Івановича Шевченка - багаторічного ректора Криворізького педагогічного, знаного українського педагога й організатора освіти.

event300819 2

Учасники урочистої події зустрілися біля меморіальної дошки на честь П. І. Шевченка, щоб разом вшанувати пам’ять видатного колеги й земляка. Схвильована й щира атмосфера пам’ятного заходу об’єднала колег і друзів, учнів і послідовників, всіх, хто знав, любив і поважав Павла Івановича Шевченка – непересічного науковця, мудрого Вчителя, скромну й порядну людину. До події долучився й син П. І. Шевченка – Володимир Павлович.

event300819 3

«Саме за ректорської каденції Павла Івановича у 1999 році Криворізький педагогічний отримав статус університету. Освітній процес був для нього дійсно святою справою, а висока якість освіти – метою, якій було підпорядковано всю діяльність вишу, - підкреслив ректор КДПУ, проф. Я. В. Шрамко. – Вимогливий і справедливий керівник, Павло Іванович сформував високу академічну культуру університету, залучивши до його діяльності справжнє сузір’я висококваліфікованих науково-педагогічних кадрів».

event300819 4

«Павло Іванович був не тільки ректором-будівничим, завдяки якому Криворізький державний педагогічний університет здобув свій високий статус, а й активним громадським діячем, - розповіла ведуча заходу, голова первинної профспілкової організації Л. В. Бурман. – Всім, хто працював з Павлом Івановичем, добре відомі його мудрість і величезний досвід успішної діяльності на користь громади».

event300819 5

«Ця людина залишила по собі глибокий, світлий слід у серцях колег і вихованців: для багатьох саме Павло Іванович став натхненником професійного вибору. А для кожного, хто його знав, він завжди буде зразком людяності й професіоналізму», - наголосив багаторічний соратник П. І. Шевченка, завідувач кафедри математики та методики її навчання, к. тех. н., проф. В. В. Корольський.

event300819 6

«Далекоглядна людина й ефективний управлінець – таким був Павло Іванович Шевченко. Вирізнявся він і високими людськими якостями, увагою до колег і студентів, скромністю», - поділився спогадами завідувач кафедри російської філології і зарубіжної літератури, кандидат філологічних наук, доцент М. О. Дудніков.

event300819 7

Син Павла Івановича, В. П. Шевченко, щиро подякував громаді університету за гідне збереження пам’яті про видатного батька. «У цих стінах Павло Іванович залишив частину своєї душі», - зауважив Володимир Павлович у емоційній промові.

event300819 8

Наприкінці зустрічі на площі перед головним корпусом Криворізького педагогічного лунала улюблена пісня мудрого Вчителя багатьох поколінь українських освітян. Всі присутні поклали квіти до меморіальної дошки й ще декілька хвилин залишалися біля цього пам’ятного місця в урочистому мовчанні спогадів про непересічного науковця й світлу людину – Павла Івановича Шевченка.

event300819 9

Довідково. До 90-річчя від дня народження П. І. Шевченка доцент кафедри математики та методики її навчання, к. п. н., доц. Т. Г. Крамаренко й завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки університету О. А. Дікунова створили біобібліографічний нарис «Шевченко Павло Іванович: штрихи до портрету», з яким можна ознайомитися в електронному архіві КДПУ. Професійний шлях П. І. Шевченка став і предметом наукових розвідок: під керівництвом завідувачки кафедри педагогіки, д. пед. н., проф. Т. О. Дороніної нині здійснюється дослідження в царині педагогічного краєзнавства, присвячене педагогічній та громадсько-політичній діяльності П. І. Шевченка.

Більше фото в галереї