Наприкінці листопада 2020 року в Криворізькому педагогічному відбувся підготовчий етап у форматі Moot court у межах І Міжрегіонального науково-практичного форуму, до якого долучилися студенти ІІІ курсу факультету географії, туризму та історії. Захід проходив із дотриманням поточних карантинних вимог.
Організаторами події є Координаційний центр з надання правової допомоги й канд. філос. наук, старший викладач кафедри всесвітньої історії, заступник декана І. О. Панафідін.
Метою форуму стало обговорення головних проблем протидії насильству в закладах освіти та визначення основних тенденцій взаємозв’язку всіх організацій, що протидіють цьому явищу.
Для проведення форуму обрали формат Moot court, де учасники мають можливість детально розглянути виявлені проблеми та сформувати власні пропозиції щодо їх розв’язання. «Булінг у кіберпросторі, запозичення досвіду боротьби з проявами кібербулінгу в інших країнах» – такою була головна тема для обговорення.
Учасників поділили на групи по 3-5 осіб. Виступ доповідачів перед імпровізованою колегією суддів супроводжувався відеозаписом.
«Нам запропонували взяти участь у форумі й підготувати виступи на відповідні теми. Ми із задоволенням погодилися, адже це гарна можливість проявити себе та поділитися своїми думками щодо актуальної проблеми кібербулінгу», – розповів прес-центру учасник заходу Владислав Кутьков.
До складу журі увійшли: Наталія Радіонова – адвокат, Наталя Кожем’яка – представниця Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги й Тетяна Бережна – старший інспектор полку патрульної поліції м. Кривого Рогу.
Студенти розповіли про актуальні проблеми кібербулінгу й навели приклади з України, Великої Британії, Німеччини, Франції та США. Розпочалася жвава дискусія, під час якої кожен міг висловити свою точку зору.
Здобувачі вищої освіти сформували такі основні пропозиції:
-
Внести на розгляд депутатів Верховної Ради України законопроєкт «Про протидію кібербулінгу», де чітко буде визначено поняття «кібербулінг», описано шляхи його розповсюдження, а також зазначено права та обов’язки контролюючих органів щодо протидії цьому явищу.
-
Створити «Відділ протидії кібербулінгу» при Департаменті кіберполіції України, який би займався виявленням і блокуванням сайтів, сторінок користувачів соціальних мереж, з яких розповсюджується кібербулінг.
-
Внести певні зміни до «Кодексу України про адміністративні правопорушення», статті 163 Кримінального Кодексу України, ЗУ № 1280-IV за редакцією від 24.10.2020 «Про телекомунікації».
-
Міністерству освіти і науки України розробити антибулінгові програми з обов’язковим встановленням в усіх закладах середньої, середньо-технічної та вищої освіти.
На завершення форуму журі поставило декілька запитань щодо перспектив розв’язання розглянутих проблем і високо оцінило роботу учасників.
У грудні 2020 року планується проведення повномасштабного ІІ етапу форуму, в якому візьмуть участь спікери й команди, що були обрані за результатами Moot court.
Дякуємо організаторам за можливість здобути цінний досвід
і учасникам за належну підготовку й ґрунтовні пропозиції!