230521 1

14 травня 2021 року в онлайн-форматі відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених «Мистецька освіта: традиції, сучасність, перспективи», організатором якої є факультет мистецтв Криворізького педагогічного.

230521 1

Модератором події стала канд. мистецтвознавства, доц. кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки І. М. Власенко, яка скоординувала роботу конференції.

До події долучилося понад 75 учасників – студенти, магістранти, аспіранти та молоді науковці з різних ЗВО України: Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Інституту мистецтв Київського університету ім. Б. Грінченка, Київської муніципальної академії музики ім. Р. Глієра, Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, Чернівецького національного педагогічного університету ім. Ю. Федьковича, Одеської національної музичної академії ім. А. Нежданової, Компаніївського фахового коледжу ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету, Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Ушинського, Луганського національного університету ім. Т. Шевченка та Криворізького педагогічного.

230521 2

Основними напрямками роботи конференції стали культурологічні проблеми мистецької освіти, актуальні питання професійної компетентності майбутніх фахівців, традиції, сучасні тенденції та перспективи мистецької освіти, інноваційні технології в мистецькій освіті.

«Ця конференція була організована задля надання можливості здобувачам вищої освіти презентувати свої напрацювання. Примітно, що кожен виступ супроводжувався візуально: учасники використовували презентації та відеоматеріали», – розповіла прес-центру завідувач кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки, канд. пед. наук В. М. Міщанчук.

230521 3

На пленарному засіданні було заслухано сім доповідей на теми:

• «Вокальне мистецтво стилю бідермайєр»;
  • «Аранжування та транскрипції Олександра Зілоті у виконавському і педагогічному репертуарі сучасного піаніста»;
  • «Становлення українського іконопису в контексті візантійського іконографічного канону: ікони Богородичного типу»;
  • «Значення музично-тематичної добірки у процесі підготовки вчителя музичного мистецтва»;
  • «Роль і місце образотворчого мистецтва у позакласній та позашкільній роботі»;
  • «Технології музичного навчання дітей з особливими освітніми потребами»;
  • «Чинники розвитку європейського міського пейзажу ХІХ – початку ХХ століття».

Після завершення основної частини засідання робота учасників продовжилася за чотирма тематичними секціями.

Варто зазначити, що підсумком роботи конференції стане вихід збірника наукових праць факультету мистецтв КДПУ «Актуальні проблеми мистецько-педагогічної освіти».

Дякуємо організаторам і учасникам за цікавий досвід
та чудову можливість презентувати власні наукові доробки!