Факультет іноземних мов Криворізького педагогічного має значний досвід неформальної освіти з різних аспектів філологічних наук. Шекспірознавчі традиції факультету викладачі й студенти ФІМ підтримали 24 вересня 2021 року, приєднавшись до слухачів лекції авторитетного дослідника творчості В. Шекспіра проф. Майкла Добсона в межах VI Міжнародної науково-практичної конференції «Великий Бард у контексті пандемії: Shakespeare and / as a Medicine».
Ця дводенна конференція відбулася за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту літератури НАН України, Українського міжуніверситетського шекспірівського центру. Наукова подія мала на меті інтенсифікацію міждисциплінарних досліджень, сфокусованих на вивченні різних аспектів кореляції творчості Вільяма Шекспіра з медичним дискурсом, та передбачала проведення пленарних засідань, панельних дискусій за участю провідних шекспірознавців, міждисциплінарного круглого столу.
Родзинкою конференції стала лекція Майкла Добсона, директора Шекспірівського інституту, професора Бірмінгемського університету, що знаходиться в рідному місті Вільяма Шекспіра, Стретфорді-на-Ейвоні. Презентуючи свою доповідь про терапевтичний вплив історичної хроніки В. Шекспіра «Перикл» на сучасних глядачів, цей авторитетний фахівець у галузі шекспірознавства обрав доволі незвичний ракурс для свого виступу: він зосередив увагу слухачів не лише на певних особливостях написання «Перикла» Великим Бардом, але й на тому, якою лікувальною й цілющою може виявитися сучасна постановка цієї п'єси для людей з різними ментальними розладами. Викладачі й студенти факультету іноземних мов отримали важливий досвід, прослухавши розповідь про літературні реалії та медичні факти, що стосуються сучасної інтерпретації і рецепції Шекспірового твору, викладену живою академічною англійською мовою.
«Саме таке поєднання мови й літератури у виконанні авторитетного дослідника й водночас носія мови має посприяти фаховому розвитку студентів: вони мали нагоду вдосконалити різні мовні навички, а також отримали важливу й корисну інформацію для успішного опанування курсів «Історія зарубіжної літератури доби Відродження» та «Література Англії». Для переважної більшості студентів репрезентована професором Добсоном інформація виявилася новою, а тому й надихнула їх на перегляд тих постановок, про які захопливо й ґрунтовно говорив шекспірознавець. Для студентів, що планують займатися науковим пошуком, виступ Майкла Добсона здатний постати й стимулюючим фактором, спроможним викристалізувати дослідницькі пріоритети та долучити до проведення розвідок саме в царині літератури зарубіжних країн», – підкреслила канд. філол. наук, доц. кафедри перекладу та слов’янської філології Л. Д. Федоряка, активна учасниця конференції, що представила доповідь на тему «Томас Неш – не сатирик: хроніка «чорної смерті» в його поезіях».