conference den ukr. pysemnosti 5

23 травня на базі Криворізького педагогічного було проведено студентські наукові читання, приурочені до Міжнародного дня слов'янської писемності та культури.

conference den ukr. pysemnosti 3

Свято відзначається в Україні щорічно 24 травня згідно з Указом Президента «Про День слов’янської писемності і культури» від 17 вересня 2018 року. Основною метою є вшанування історичної пам’яті й спадку рівноапостольних святих Кирила і Мефодія, які зробили великий вклад у розвиток української мови, культури й релігійності Київської Русі.

conference den ukr. pysemnosti 2

«Ми особливо маємо дбати про збереження української мови, як усної, так і писемної. Мова є тим скарбом, який свого часу було передано рівноапостольними святими своїм учням й ми, як дослідники слова, маємо плекати цей спадок», – звернулась до учасників заходу завідувач кафедри української мови Жанна Колоїз.

conference den ukr. pysemnosti 4

Захід проходив за участі студентів факультету української філології. Гості мали змогу ознайомитись із сучасними інтерпретаціями «Повісті временних літ», розвитком української літератури, зокрема спадщиною Ліни Костенко, обговорили парадигму розвитку української мови й писемності й її історичне коріння у взаємозв’язку зі слов’янським мовним корінням.

conference den ukr. pysemnosti 1

«У світі глобалізаційних тенденцій, кожна людина має повсякчас плекати те, що відокремлює її від інших, те, що дозволяє зберігати свою самобутність, неповторність,  етнічні риси. Тому  ми проводимо захід, який має на меті зберігання пам’яті й знань про традиції української писемності», – відзначає організатор читань Наталя Шарманова.

Травень 2024