kaf zag 1

Кафедра загальної та вікової психології розпочала своє самостійне існування у вересні 1989 року. Сьогодні науковці кафедри плідно працюють над основною науково-дослідницькою темою – «Полімодальність життєтворчості особистості у сучасному інформаційному суспільстві».

kaf zag 1

Команда кафедри на високому рівні забезпечує викладання нормативних дисциплін підциклу загальної психолого-педагогічної підготовки бакалаврів і магістрантів КДПУ. Викладачі кафедри багато уваги приділяють науково-методичному забезпеченню освітнього процесу: вдосконалюють теоретичний та методичний рівень лекційних, практичних, семінарських занять, укладають методичні рекомендації для студентів і готують робочі програми з основних дисциплін.

kaf zag 1

Протягом останніх років науковцями кафедри було підготовлено низку монографій, навчальних посібників, методичних рекомендацій, статей, тез, серед яких навчально-методичні посібники «Управління науковою діяльністю студентів: психологічний дискурс», «Основи вікової психології», «Практика в педагогічному ВНЗ: завдання з психології», «Основи педагогічної психології»; колективна монографія «Варіативність cоціалізації особистості в умовах сучасного інформаційного суспільства»; монографія «Моделювання особистісних конструктів підлітків»;  збірник наукових праць «Актуальні проблеми психології в закладах освіти» тощо.

kaf zag 1

Творчі викладачі кафедри є очільниками проблемних груп і наукових гуртків, постійно здійснюють керівництво дослідницькою роботою студентів, результати якої презентуються в курсових, конкурсних роботах і статтях. Традиційною стала олімпіада з вікової та педагогічної психології, участь у якій залюбки беруть студенти всіх факультетів. Завдячуючи кафедрі загальної та вікової психології, наші вихованці гідно представляють Криворізький педагогічний на студентських конференціях різного рівня.

kaf zag 1

Члени кафедри постійно беруть участь у міських, регіональних і міжнародних науково-практичних семінарах і конференціях у різних куточках України та світу. Кафедра має високу публікаційну активність та значний науковий авторитет у галузі загальної та вікової психології.

kaf zag 1

Науковці кафедри активно співпрацюють із Державною вищою професійною школою ім. Вітелона в Легніце (Польща) й Краковським педагогічним університетом (Польща). Колектив має творчі зв’язки з науковими центрами, на базі яких здійснюється підготовка висококваліфікованих фахівців: Науково-дослідним інститутом психології НАПН України ім. Г. С. Костюка, Київським державним педагогічним університетом ім. М. І. Драгоманова,  Кам’янець-Подільським національним університетом ім. І. Огієнка. Результати науково-дослідницької роботи викладачів кафедри й студентів психологічної спеціальності, зокрема у співпраці із закладами освіти міста й колегами із закладів вищої освіти України, Польщі, Білорусі, щорічно публікуються у збірнику наукових праць «Актуальні проблеми психології в закладах освіти».

kaf zag 1

Професорсько-викладацький склад кафедри активно ділиться науково-методичним і фаховим досвідом із психологами та педагогами освітньої галузі міста; представники Криворізького педагогічного є постійними консультантами й рецензентами наукових робіт учнів – членів Малої академії наук. Кафедра педагогіки опікується практичною підготовкою студентів, здійснює навчально-методичне керівництво й контролює виконання програм практик: навчальної психолого-педагогічної, виробничої педагогічної в дитячих оздоровчих таборах, виробничої педагогічної в закладах освіти й виробничої в закладах вищої освіти.

kaf zag 1

На кафедрі панує сприятливий психологічний клімат, доброзичлива атмосфера взаємодопомоги й підтримки, що створює позитивний настрій і сприяє плідній науково-педагогічній діяльності. Такий досвід успішно застосовується на практиці: при кафедрі загальної та вікової психології під керівництвом досвідченого фахівця працює психологічна служба, яка надає своєчасну кваліфіковану допомогу всім, хто її потребує.