27 червня 2019 року в 219 аудиторії гуманітарного корпусу відбулася державна підсумкова атестація з українознавства серед магістрів першого року навчання. Подробиці дізнавався прес-центр.
Державна підсумкова атестація – це фінальний екзамен, спрямований на об’єктивне оцінювання засвоєних знань, умінь і навичок випускника закладу вищої освіти. Студенти-магістранти протягом п’яти років навчання вивчали базові дисципліни, які неодмінно стануть їм у пригоді під час професійної діяльності.
«Сьогодні державну підсумкову атестацію складає передостання група магістрів - усього сім осіб. Ми сподіваємося, що отримані ними знання з українознавства будуть дуже цінними. Ці знання – універсальні; вони охоплюють модулі з історії України, географії, біології тощо. Мабуть, саме ця спеціальність є однією з найбільш національно свідомих спеціальностей на факультеті української філології. Ми вважаємо, що студенти готові продемонструвати високий рівень знань як навчально-методичного, так і наукового характеру», – наголосила доктор філологічних наук, професор кафедри української та світової літератур С. І. Ковпік.
Процедура проведення підсумкової атестації схожа на звичайний екзамен, але має деякі тонкощі. До структури білету входять два науково-теоретичних і одне навчально-методичне питання. Студенти готуються протягом сорока хвилин, після чого доповідач у виступі за кафедрою має розкрити основні положення відповідей на всі три запитання.
«Наша підготовка до сьогоднішнього екзамену тривала майже 5 років, оскільки ми вивчали цей курс комплексно. Переважну більшість матеріалу для підготовки нам надали наші викладачі, однак відповіді на певні питання ми шукали самостійно, послуговуючись різноманітними літописами, енциклопедіями, іншими джерелами. Українознавство – це дійсно цікава дисципліна, яка допомагає розширити кругозір. Сподіваюсь, що зможу отримати позитивну оцінку», – ділиться враженнями магістрантка групи УМЛ-14 Вікторія Горпінюк.