На початку серпня поточного року представники Криворізького педагогічного взяли участь у дев’ятиденній Літній школі Альянсу університетів Рурської області, відвідавши Рурський університет у Бохумі, Дортмундський технічний і Дуйсбург-Ессенський університети. КДПУ став одним з організаторів роботи Літньої школи.

Альянс відносно нових, але вже надзвичайно потужних університетів Рурської області є одним із найбільших наукових центрів Німеччини. До організації та роботи великого академічного заходу долучилися й українські колеги – науково-педагогічні працівники й здобувачі освіти Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Донецького національного університету ім. Василя Стуса й Маріупольського державного університету.

До команди Криворізького педагогічного увійшли проректор з наукової роботи, д-р пед. наук, професор кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання В. А. Гаманюк, канд. пед. наук, ст. викладач кафедри історії І. А. Селищева, магістрантка спеціальності 035.041 Германські мови та літератури (переклад включно), студенти спеціальності 014.02 Середня освіта (мова і література (німецька), (англійська)).

3 серпня 2022 року одна з представниць КДПУ, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Н. П. Козаченко провела семінар «Аргументи і цінності. Як побудувати множинну аргументацію» в Рурському університеті (м. Бохум). До роботи Літньої школи долучилася й кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії О. В. Мішалова.

«Програма Літньої школи містила виступи науковців, які стосувалися лінгвістики й літературознавства, германістики та журналістики. Серед освітніх заходів суто філологічного напряму були активності зі стилістики, аналізу тексту, літературознавства, багатомовності, методики навчання іноземних мов. Програма передбачала не тільки освітньо-науковий компонент: учасники отримали можливість відвідати цікаві екскурсії, зокрема побачили планетарій та ботанічний сад Рурського університету в Бохумі. Надалі плануємо з німецькими колегами співпрацю у сфері навчання здобувачів вищої освіти на засадах академічної мобільності, наприклад, обмін адаптованими для кожної з наших країн навчальними програмами», – розповіла прес-центру В. А. Гаманюк.

Із деталями програми Літньої школи Альянсу університетів Рурської області можна ознайомитися за посиланням.

20066