філологи переможці 2

19-20 квітня студентка Криворізького педагогічного взяла участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень із соціолінгвістики.

Мова кожного народу є його невід’ємним скарбом. Мова дозволяє оберігати народ, плекати його традиції й дозволяє не загубитись в історичному просторі, не підпасти під асиміляції й не втратити власної самобутності. Мова – ДНК нації, її втрата є втратою самого себе.

Соціолінгвістика є наукою на перетині філологічних, соціологічних, етнологічних й психологічних студій. Фактично напрям, орієнтований на побудову міждисциплінарного дискурсу.

Ірина Масляєва студентка першого курсу магістратури зайняла ІІІ місце у другому турі Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень із соціолінгвістики, який проходив на базі Львівського національного університету імені Івана Франка. Науковим керівник – завідувач кафедрою української мови КДПУ, доктор філологічних наук, професор Жанна Колоїз.

«Загалом роботу писати було доволі легко, оскільки постійно відчувала підтримку наукового керівника. Щодо труднощів, то вони полягали в соціолінгвістичному напрямі дослідження. У нашому університеті соціолінгвістика не вивчається, через це довелось опанувати новою галуззю знань самостійно, звичайно спираючись на вивчені предмети. Сам захист пройшов у дружній атмосфері наукової дискусії», – коментує участь у конкурсі Ірина.