arh_1

Традиційно влітку студенти спеціальності «Історія» факультету географії, туризму та історії проходять археологічну практику та беруть участь у різних розкопках, задля удосконалення набутих та здобуття нових умінь і навичок, які знадобляться майбутнім фахівцям.

arh_2

Так, 22 червня 2021 року здобувачі вищої освіти І, ІІ та IV курсів долучилися до археологічної експедиції в урочищі Холодний Яр (Черкаська область), під керівництвом канд. істор. наук, доц. кафедри історії А. В. Тарасова.

Особливістю цієї поїздки став збіг із річницею видатної археологічної події – 50-років із дня знаходження видатним українським археологом Борисом Мозолевським Скіфської пекторалі під час дослідження кургану Товста могила.

arh_3

Експедиційна команда складається з 21 особи – наукових співробітників, викладачів та студентів. Розкопки проходять спільно з Національним історико-культурним заповідником “Чигирин” і під керівництвом Інституту Археології Національної Академії Наук України.

arh_4

«Археологія – це не дорогоцінності, це передусім інформація. Й інколи кераміка може дати більше, ніж золота прикраса. Внаслідок саме таких маленьких кроків змінюється інформація у підручниках та енциклопедіях. Наші студенти опановують техніку фотофіксації археологічного об'єкта. Почали також камеральну обробку знайдених артефактів», – зазначив на своїй сторінці у Facebook А. В. Тарасов.

arh_5

Наразі представники Криворізького педагогічного розкопують курган, який знаходиться поруч із Мотроненським городищем.

Вітаємо істориків із важливою подією у їхньому житті та бажаємо нових і цікавих знахідок!

Травень 2024