Криворізький педагогічний університет сприяє ефективному підвищенню кваліфікації працівників не тільки в освітній галузі, а й в різних галузях промисловості. Навесні 2018 року університетом було укладено договір із Публічним акціонерним товариством «АрселорМіттал Кривий Ріг» про надання освітніх послуг працівникам, які були направлені на навчання за програмою «Педагогічний мінімум».
Понад 150 працівників підприємства підвищують кваліфікацію за програмою «Педагогічний мінімум». Навчання відбувається поточним методом, об’єднуючись в 5 груп по 30 осіб у кожній. Наразі заліковий проект склала перша група, а до занять приступила друга. Курси підвищення кваліфікації відповідно до навчального плану за обсягом очної роботи сягають 72 годин. У свою чергу вони охоплюють три основні змістовні модулі, такі як: сучасні вимоги до професійного розвитку фахівців, актуальні проблеми педагогічного менеджменту, ресурсне забезпечення неперервної професійної освіти, які дозволяють розширити теоретичні знання з сучасної педагогічної науки.
«В нашій арселоровській академії, керівники певних посад, читають професійно-технічні курси своїм підлеглим. В результаті чого постало питання навчити наших лекторів психолого-педагогічному мінімуму, аби підвищити їхню компетентність як викладачів, і ефективність навченості слухачів», – розповідає в. о. начальника бюро з навчання персоналу структурних підрозділах департаменту по персоналу Тетяна Сергєєва.
Освітянські курси для металургів читають викладачі з педагогічного: завідувач кафедри педагогіки, д. пед. наук, професор Т. О. Дороніна, к. пед. наук, доцент Н. І. Зеленкова, к. пед. наук, доцент С. М. Щербина, к. пед. наук, доцент І. А. Волощук, канд. пед. наук, доцент А. М. Король, канд. пед. наук, доцент О. Б. Потапенко.
«Навчання та засвоєння цього курсу надають можливість слухачам підвищити свій професійний рівень і фахову компетентність, змогу реалізуватися фахівцеві як творчій особистості, озброїть теоретичними знаннями педагогіки та уміннями, які необхідні для ефективної організації професійної діяльності», – наголосила лекторка курсів Т. О. Дороніна.
Після прослуховування теоретичного матеріалу, працівникам необхідно виконати заліковий проект за запропонованими темами. Це невелика за обсягом кваліфікаційна робота, яка включає в себе і теоретичний аналіз, і методичні рекомендації щодо застосування її на практиці.
Старший майстер ОВД прокату-3 Дмитро Євгенович зазначає: «Курси підвищення кваліфікації за програмою “Педагогічний мінімум” – це чудова нагода самовдосконалення. Було дуже цікаво прослухати інформацію від викладачів педагогічного університету, адже це новий погляд на проблеми. Ці курси стануть у нагоді для подальшого професійного зростання та безпосередньої роботи з колективом».
За час навчання слухачі набувають теоретичних знань і практичних навичок з актуальних питань професійної освіти, педагогічного менеджменту, конфліктології та педагогіки. Відповідно до результатів навчання на курсах працівники підприємства отримують свідоцтва про підвищення кваліфікації, затверджені ректором педагогічного університету.