fmi1

У кожного факультету Криворізького педагогічного є своя історія, свій неповторний шлях, власний секрет успіху. Прес-центр підготував допис про співочий, мальовничий та творчий факультет мистецтв.

fmi2

Історія факультету мистецтв, зокрема музично-педагогічного факультету, почалася в 1967 році, коли в Криворізькому педагогічному стали готувати вчителів музики. Незабаром, у 1970 році, факультет набуває автономії та продовжує свою діяльність самостійно. Першим очільником нового факультету з 1975 по 1988 рік був доцент А. М. Шульженко.

fmi3

Після нього посаду декана обіймали доцент А. О. Балабан (1988-1993 роки) й професор А. А. Семешко (1993-2001 роки). У 2001 року очільницею стала професорка І. В. Щелкунова-Іванченко.

Із перших днів існування факультету діяли дві предметні комісії, які спеціалізувалися на методиці викладання й на історично-практичному аспекті дисциплін. Керівницями цих напрямів були А. О. Балабан та старший викладач М. О. Ворона.

fmi7

Згодом, у 1979 році, починає роботу кафедра музичних дисциплін (завідувач – доцент Н. Ф. Вишнякова), а у 1982 році – кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах й методики музичного виховання, співу та хорового диригування, які очолювали доценти Н. Ф. Вишнякова та І. М. Кісілевська.

fmi4

Інша грань історії пов’язана із художньо-графічним факультетом. Він почав своє самостійне функціонування більше трьох десятиліть тому – у 1988 році. Першим його деканом став доцент В. В. Іванченко. Перед цим на базі індустріально-педагогічного факультету (наразі факультет дошкільної і технологічної освіти) з 1979 року була відкрита спеціальність «Образотворче мистецтво».

fmi5

У 1980 році розпочинає роботу кафедра образотворчого мистецтва, яку довгі роки очолював доцент В. М. Непомнящий. За цей період відбувся значний приріст фахівців, талановитих митців, які входили до спілки художників. Великий попит на спеціальність і розширення кафедри образотворчого мистецтва зумовило відкриття у 1987 році нової кафедри графіки та прикладного мистецтва. З 1993 по 2004 роки факультет очолювала кандидат мистецтвознавства, доцент І. М. Удріс.

fmi6

Переломним моментом став 2005 рік, коли два факультети стали одним, утворивши зовсім новий – факультет мистецтв. Першим деканом об’єднаного факультету став доктор педагогічних наук, доцент В. В. Томашевський, його змінив на посаді кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва Р. О. Пильнік. Виконуючою обов'язки й заступницею декана факультету мистецтв по музично-педагогічному відділенню була й авторка музики гімну нашого міста – доцент кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах І. В. Шевченко, яка рано пішла з життя, залишивши по собі світлу пам’ять і вдячність вихованців та колег. З 2011 року очільницею факультету є кандидат філософських наук, доцент О. І. Шрамко, а її заступницею – член Національної спілки дизайнерів України, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Л. Ф. Ейвас.