bh history

Природничий факультет є одним із перших структурних підрозділів Криворізького педагогічного. Він розпочав свою діяльність восени 1933 року.

Першим деканом природничого став кандидат біологічних наук Григорій Володимирович Ткаченко – спеціаліст з ботаніки та фізіології рослин, ректор Криворізького педагогічного в 1940-41 роках. Його пам’ятають як талановитого освітянина, що визначався високою педагогічною майстерністю, просто й доступно пояснював складні наукові питання під час лекційних та практичних занять.

bh history 1

Біля витоків факультету стояли професор Пилип Макарович Задирака – завідувач кафедри зоології, досвідчений науковець, який досліджував гризунів України; завідувач кафедри анатомії і фізіології людини та дарвінізму, кандидат біологічних наук Кирило Ксенофонтович Фасулаті, організатор комплексного дослідження ентомофауни на Криворіжжі; видатний дослідник рослинності Криворіжжя, декан природничого факультету у 1949-1953 й 1965-1966 рр., доктор біологічних наук, професор Іван Андрійович Добровольський. З ім’ям проф. І. А. Добровольського тісно пов'язаний подальший розвиток і функціонування природничого факультету.

bh history 2

П. М. Задирака на екзамені із зоології хордових

У 1937 році відбувся перший випуск природничого факультету. Відтоді за 85 років плідної науково-педагогічної роботи на факультеті здобули професійну підготовку 8 тисяч вчителів біології та хімії, інформатики, практичних психологів. 32 випускники факультету отримали наукові ступені кандидатів і докторів наук та працюють у провідних закладах вищої освіти й наукових установах.

bh history 3

Четвертий випуск природничого факультету (1940 рік)

У довоєнні роки кафедри ботаніки та зоології мали власний Ботанічний сад із багатою колекцією деревних і чагарникових рослин, яка складалася з кількох десятків видів. Протягом кількох десятиріч діяльності кафедра ботаніки виконала великий обсяг екологічної навчально-виховної роботи та здійснила важливі дослідження в царині природоохоронної справи. 1986 року на її базі було створено кафедру ботаніки та екології.

bh history 4

У 1966 році Криворізький педагогічний перемістився до нового корпусу на проспекті Гагаріна. Кафедра зоології та методики навчання біології отримала вісім лабораторій, дві кімнати для викладачів, музей, віварій, лаборантську й препараторські кімнати. У 1983–1993 роках при кафедрі створені лабораторії ентомології (керівники – О. І. Фомічов, Є. І. Лапін), орнітології (керівники – В. І. Стригунов, В. В. Коцюруба), гельмінтології (керівник – М. Т. Заруднєва), живий куточок природи.

bh history 5

Кафедра хімії та методики її навчання завжди приділяла велику увагу популяризації наукового знання та заохоченню молоді до вивчення хімії. 2012 року на базі кафедри відновлено роботу «Школи Юного Хіміка» – популярної серед учнів міста навчально-консультаційної лабораторії з розвитку інтересу дітей до наукового пізнання із суботніми заняттями з актуальних питань шкільного курсу хімії.

bh history 6

Історія кафедри фізичної культури та методики її викладання розпочалася у 1955 році; її очолив керівник фізичного виховання у педагогічному інституті Г. Толстоп’ятенко. У 1967 році завідувачем кафедри став В. Є. Андріанов. За його майже півсторічну каденцію було впроваджено нові форми оздоровчої та спортивно-масової роботи: міжфакультетську спартакіаду, змагання «Першокурсник», «Допризовник», спартакіаду (згодом – універсіада) «Бадьорість та здоров’я» серед працівників закладу.

Сузір’я природничих кафедр продовжує плідну науково-педагогічну діяльність у складі КДПУ. Попереду багато нових досягнень та свіжих ідей для розвитку сучасної професійної підготовки майбутніх освітян.

Популярне
Зворотний зв'язок