На передньому краї сучасних технологій: інтерв’ю з В. М. Соловйовим
Напередодні Всесвітнього Дня комп’ютерника, який відзначається 14 лютого, прес-центр КДПУ поспілкувався з зав. кафедри інформатики та прикладної математики В. М. Соловйовим.
– Володимир Миколайович, ХХІ століття – це ера інформаційних і комп’ютерних технологій. Ви очолюєте кафедру нашого університету, яка йде в авангарді новітніх розробок та активно впроваджує їх у життя. Розкажіть, будь ласка, хто прищепив Вам любов до професії і як Ви обирали свою майбутню спеціальність?
– У 1975 році, коли я завершив навчання у Криворізькому педагогічному, інформатика в нашому університеті ще не викладалась. Та на кафедрі фізики вже працювала потужна команда на чолі з першим криворізьким доктором фізико-математичних наук, професором А. Ю. Ківом – науковим керівником семінару «Комп’ютерне моделювання дефектів у кристалах», відомого далеко за межами міста й області. До цієї когорти належить й Р. М. Балабай – доктор фізико-математичних наук, професор кафедри фізики та методики її навчання. Але любов до свого фаху я вперше відчув ще в шкільні роки, коли захопився питаннями фізики твердого тіла. Саме цій тематиці присвячено обидва мої дисертаційні дослідження.
– Роки навчання: що запам’яталося найбільше? Чи захоплювалися Ви науковими дослідженнями у студентські роки?
– Це були незабутні роки. На кафедрі фізики, де я починав свій професійний шлях на посаді лаборанта, вирувало активне наукове життя. Масштабні семінари й сміливі експерименти, новітні розробки в царині комп’ютерного моделювання – кафедра, без перебільшення, посідала провідні позиції в країні.
– Розкажіть про свої сьогоднішні наукові інтереси. Які з новітніх тенденцій сучасної науки й техніки цікавлять найбільше?
– Мої інтереси дуже різнобічні: неможливо постійно займатися однією тематикою. В останні роки серед них з’явилися й проблеми моделювання фінансово-економічних процесів – як на фондовому ринку, так і на ринку криптовалют. Практичне значення прогнозування на основі аналізу актуальних показників за допомогою моделей неможливо переоцінити – науково обґрунтоване передбачення подальшого розвитку за певних умов необхідне для ефективної роботи будь-якої галузі суспільного виробництва.
– Перспективи розвитку Вашої кафедри й плани на майбутнє.
– Нині кафедра інформатики та прикладної математики активно готується до участі у VIII Міжнародній науково-практичній конференції «Моніторинг, моделювання та менеджмент емерджентної економіки», яка традиційно проводиться у м. Одеса. Доктор педагогічних наук, професор кафедри інформатики та прикладної математики С. О. Семеріков продовжує плідно працювати над питаннями хмарних технологій, долучається до роботи в перспективній царині доповненої реальності. Серед інших напрямків досліджень кафедри – штучний інтелект і машинне глибоке навчання. Ці дослідження активно використовуються у сучасних старт-апах і є надзвичайно затребуваними – як і питання робототехніки, з якими працює керівник «Школи робототехніки» на базі КДПУ к. п. н., доцент кафедри інформатики та прикладної математики Н. А. Хараджян. Крім цього, у минулому році другокурсники й магістри спеціальності «Інформатика» взяли участь у першому міжнародному семінарі «Augmented Reality in Education» і долучилися до роботи першого студентського семінару «Computer Science & Software Engineering», матеріали яких було опубліковано у виданнях, що індексуються міжнародною наукометричною базою даних Scopus.
– Дякуємо, Володимире Миколайовичу, за спілкування. Бажаємо Вам і всій кафедрі нових цікавих ідей і наукових здобутків!
- Перегляди: 313
Залишити коментар
Щоб відправити коментар, вам необхідно авторизуватись.