Кафедра інформатики та прикладної математики
Фізико-математичний факультет

10 жовтня 2017 року у Національному педагогічному університеті відбулась конференція «Проблеми інформатизації навчального процесу в школі та вищому педагогічному навчальному закладі», присвячена 80-річчю від Дня народження та 55-річчю трудової діяльності в університеті академіка НАПН України, доктора педагогічних наук, професора Мирослава Івановича Жалдака.

conf

school

М. І. Жалдак народився в сім’ї вчителів 15 серпня 1937 року в с. Лазірки Полтавської області. В 1944 році пішов до школи в с. Тарандинці Полтавської області, яку закінчив в 1954 році. В цій школі навчалися відомий поет Василь Симоненко (закінчив у 1952 році, нині школа носить його ім’я), член кореспондент НАН України А.Ф. Улитко (закінчив школу в 1952 році), академік НАПН України, Герой України А.Ф. Павленко (закінчив школу в 1956 році).

У 1954 році М. І. Жалдак вступив до Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка на механіко-математичний факультет, який закінчив в 1959 році. Вперше в 1959 році випускникам механіко-математичного факультету за спеціальністю "Математика" присвоювали кваліфікацію математика-обчислювача, яку отримав і М. І. Жалдак (30 років потому на тому ж факультеті ту саму спеціальність здобула й одна з учениць М. І. Жалдака - Т. Г. Крамаренко, яка донині працює у КДПУ). Після закінчення університету був направлений на роботу до м. Тула, (Росія) на посаду інженера ДКБ а/я 56. В 1960 році повернувся до м. Києва і був зарахований на посаду асистента кафедри вищої математики Київського Вищого Інженерного Радіотехнічного училища військ протиповітряної оборони. В тому ж 1960 р. вступив до заочної аспірантури при кафедрі вищої математики Київського державного інституту харчової промисловості (нині Національний університет харчових технологій), науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор С. І. Зуховицький. У 1962 р. був переведений до стаціонарної аспірантури того ж інституту, звідки в тому ж 1962 році, в зв’язку із зміною місця роботи наукового керівника, переведений до аспірантури при кафедрі математичного аналізу Київського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького (нині Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова).

У 1964 р. закінчив аспірантуру і був зарахований молодшим науковим співробітником електронно-обчислювальної лабораторії при кафедрі математичного аналізу Київського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького, звідки на початку 1965 р. був переведений на посаду асистента кафедри вищої математики того ж інституту. В травні 1965 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук.

З 1968 по 1970 роки працював заступником декана фізико-математичного факультету, з 1970 р. – доцент кафедри вищої математики, з 1980 р. – завідувач тією ж кафедрою. В 1985 році в зв’язку з організацією кафедри основ інформатики та обчислювальної техніки перейшов на посаду доцента цієї кафедри і був призначений заступником завідувача кафедри. У 1989 році був обраний за конкурсом на посаду завідувача кафедри основ інформатики і обчислювальної техніки.

В 1990 році М. І. Жалдак захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук на тему „Система підготовки вчителя до використання інформаційних технологій в навчальному процесі” (науковий консультант – доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент АПН СРСР, академік НАПН України, професор М. І. Шкіль). На фото - тези виступу С. О. Семерікова про перспективні напрями розвитку теорії та методики навчання інформатики у докторській дисертації М. І. Жалдака:

cc page 01

cc page 02

cc page 03

cc page 04

cc page 05

cc page 06

cc page 07

У 1991 р. М. І. Жалдак отримав звання професора. В 1992 р. обраний членом-кореспондентом, а в 1995 р. дійсним членом Академії педагогічних наук України. В 2008 році в зв’язку з організацією в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова Інституту інформатики був обраний за конкурсом і призначений на посаду директора цього інституту, та завідувачем кафеди теоретичних основ інформатики. В 2011 році після об’єднання Інституту інформатики з Інститутом дистанційного навчання був обраний Почесним директором Інституту інформатики, а згодом Заслуженим професором Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова і надалі продовжує очолювати кафедру теоретичних основ інформатики.

Із Криворізьким державним педагогічним університетом М. І. Жалдак співпрацює з 1997-1998 н. р., коли за ініціативою завідувача кафедри інформатики та прикладної математики КДПІ доктора фізико-математичних наук, професора Володимира Миколайовича Соловйова була ліцензована та акредитована магістратура - разом із нині директором Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України д. т. н., проф., дійсним членом НАПН України Валерієм Юхимовичем Биковим М. І. Жалдак перевіряв відповідність рівня підготовки магістрантів кафедри ІПМ акредитаційним вимогам. У 1999 році в рамках конференції "Комп'ютерне моделювання та інформаційні технології в освітній діяльності" М. І. Жалдак разом із Ю. С. Рамським прочитав ряд лекцій для вчителів м. Кривого Рога та презентував посібник для вчителів "Комп'ютер на уроках математики", який суттєво вплинув на подальший розвиток інформаційно-комунікаційних технологій навчання в Україні.

Наукова школа М. І. Жалдака ухоплює усю нашу країну - лише особисто ним підготовано більше 50 докторів та кандидатів фізико-математичних та педагогічних наук. Троє із них - С. О. Семеріков, Т. Г. Крамаренко та Т. В. Придача - працюють у Кривому Розі:

krog

Криворізьким осередком наукової школи М. І. Жалдака опікується засновник та незмінний завідувач кафедри ІПМ КДПУ В. М. Соловйов, який підготував 9 кандидатів фізико-математичних, педагогічних та економічних наук. Дві наукові школи об'єднав С. О. Семеріков, у якого В. М. Соловйов був науковим керівником кандидатської дисертації, а М. І. Жалдак - науковим консультантом докторської:

genealogy

На даному фрагменті наукової генеалогії суцільним кольором виділено представників наукової школи академіка Мирослава Івановича Жалдака, які донині працюють у КДПУ, а градієнтом - колишніх науково-педагогічних співробітників університету. Запорукою життєздатності наукової школи є третє та четверте її покоління - наукових онуків та правнуків М. І. Жалдака, а фундаментом - плідні ідеї, закладені більше 30 років тому:

f1

f2

 

2876
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31