"Чи може хоббі бути роботою? Звичайно так, ба більше – це заповітна мрія, якої рекомендують досягти психологи. Проте коли це хоббі перестає бути просто способом заробітку та перетворюється на суспільно важливий посил – відчуваєш справді вищі почуття. Сьогодні мені пощастило відвідати, здавалося б, звичайну презентацію краєзнавчої книги (так ми, студенти, про це говорили на шляху до аудиторії). Нічого не звичного, проте з перших хвилин стало відчутно хто з нами говорить: люди які самі дослідили, вибрали, відредагували всі джерела.
Тільки факти, все по віднайденим свідченням. Проте завжди існує проблема подачі, адже великі тексти вимагають в пересічного громадянина віддати свій час та увагу. Але ця сторона була вирішена самим видом презентованої продукції – фотоальбому, до того ж про часи окупації. Історикам вже вистачило б і цього, проте далі більше – фото із особистих архівів... бійців Вермахту. Німецькі солдати разом з листами надсилати додому і увіковічені "бойові будні" свої та товаришів. Особливістю, без сумніву, колосальної роботи є ціна "хоббі", яку ми не будемо називати, проте, суми вимірювалися у валюті. А також не можна опустити графічну сторону – хоч я і побачив альбом краєм ока, мене вразив дизайн: м'який, приємний та зрозумілий. Талановиті люди змінюють світ навколо себе на краще. Дуже приємно, що в нашому місті є спеціалісти-науковці, які займаються такою складною та ще не поширеною темою і не менш приємно, що примірники цього фотоальбому потрапили і до Альма-матер."
Ці рядки написані студентом гр. ІП-16 Сергієм Корнієнком під враженням, що склалось після відвіданої презентації фотоальбому «Кривий Ріг крізь об’єктив німецького солдата» (1942-1944 рр.). Видання було презентоване в стінах Криворізького педагогічного 14 листопада 2019 року безпосередньо авторами І. Рукавіциним та проф.В.В. Стецкевичем.
До роботи над змістовим наповненням видання долучився і наш колега – к.і.н., доцент А.В.Тарасов. Упорядникам фотоальбому ним було надіслане фото з особистої колекції історичних фотофактів.
Про необхідність дуже вдумливого підходу до сприйняття будь-яких історичних джерел, в т.ч. і фотоматеріалів, в т.ч. і з історії Другої світової війни, висловився к.і.н. Р.П.Шляхтич, сферою наукових досліджень якого, вже тривалий час, є саме цей історичний період. Як аргумент, ним був пригаданий випадок, що мав місце на одному міжнародному науковому заході, присвяченому проблемам дослідження подій Голокосту на українських територіях, окупованих нацистською Німеччиною в 1941–1944 роках. Під час заходу демонструвалися світлини, що зберігаються в одному із закордонних архівів з коментарем, що зроблені під час ведення на страту євреїв на території Миколаївської області. Але, в результаті детального розгляду, виявилось – це світлини подій 14 жовтня 1941-го року у Кривому Розі.
"З застереженням або без, та незаперечним фактом є те, що видання Ігоря Рукавіцина та Віталія Стецкевича «Кривий Ріг крізь об’єктив німецького солдата» (1941-1944 рр.) – це подія у краєзнавчому просторі нашого міста". Таку думку висловила зав.кафедри історії України та правознавства, к.і.н., доцент Н.А.Печеніна: «Великий масив фотоматеріалів, що представлені у презентованому виданні є візуалізацією контурів повсякденності періоду окупації нашого міста у роки Другої світової війни».