Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

Засідання кафедри історії.

Звіт про міжнародне стажування професора кафедри історії Титаренка Дмитра Миколайовича

Доповідач проінформував, що з 1 жовтня по 15 листопада 2021 року за запрошенням професора східноєвропейської історії Університету Рупрехта-Карла (Гайдельберг) Тані Пентер він проводив наукові дослідження в Німеччині. Ним було здійснено роботу на базі Федерального архіву Німеччини (Людвігсбург), земельному архіві Північний Рейн-Вестфалія (Дуйсбург), наукових бібліотеках Гайдельберзького університету та Інституту Фріца Бауера (Франкфурт-на-Майні). У ході стажування було зібрано архівні матеріали, пов'язані із нацистськими злочинами в Україні щодо душевнохворих, радянських військовополонених, єврейського населення, особливостями кримінального переслідування колишніх членів німецьких оперативних і особливих команд поліції безпеки та СД, винних у масових вбивствах цивільного населення на окупованій території СРСР, механізмом транснаціональної юстиції. Результати проведеної роботи передбачено використати в низці публікації та виступів на конференціях (так, 1 грудня  Д.М. Титаренком вже було зроблено публічну онлайн-доповідь, що транслювалася через YouTube і супроводжувалася обговоренням в інституті Фріца Бауера (Франкфурт на Майні)).

стажув3

Доцентами кафедри Н.А. Печеніною, Т.Ф. Мак, А.В. Тарасовим було поставлено низку питань щодо особливостей культури пам’яті та історичної політики в Німеччині, ступенем відображення в німецькій архівній документалістиці подій періоду окупації на Криворіжжі. Титаренком Д.М. було дано вичерпні відповіді на поставлені питання, наголошено на тому, що німецьке суспільство приділяє особливу увагу проблемі «подолання минулого» доби нацизму, питанням попередження та боротьби з проявами правого радикалізму, націоналізму та «мови ворожнечі».

Колектив кафедри оцінив позитивно результати наукового стажування професора кафедри Титаренка Д.М.