Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

Відповідаючи на соціальний запит українського суспільства щодо відновлення історичної справедливості, ґрунтовного висвітлення однієї з найтрагічніших сторінок в історії України, пов’язаної з репресивною політикою радянського тоталітаризму, - Національна академія наук, Інститут історії України НАН України, Служба безпеки України, спільно з Державним комітетом по пресі, Українським історико-просвітницьким товариством «Меморіал», Всеукраїнська Спілка краєзнавців ініціювали Державну програму науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».

Президія Верховної Ради України 6 квітня 1992 року та Кабінет Міністрів України 11 вересня 1992 року своїми постановами підтримали ініціативу науковців та громадськості. Для організації роботи по підготовці згаданої серії книг було затверджено Головну редакційну колегію науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією», створені обласні редколегії та науково-редакційні групи, які розпочали підготовку обласних томів.

Програма об’єднала сотні істориків, архівістів, бібліотекарів, музейників, журналістів, краєзнавців. Вони вважали своїм громадянським обов’язком відновити пам’ять про безвинно загиблих громадян України, про фізичні тортури та моральні страждання, що випали на їх долю, на долю їх рідних та близьких.

У справу реалізації Державної програми по створенню науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Дніпропетровська область» свій грунтовний внесок зробили науковці, співробітники кафедри історії України та правознавства Криворізького державного педагогічного університету:

Романець Н.Р., доктор історичних наук, професор кафедри

терор 1     нацменшини

Шляхтич Р.П., кандидат історичних наук

підпілля

Печеніна Н.А., кандидат історичних наук, доцент; Фінічева В.А., працівник музею історії КДПУ

тенети

ДЛЯ ДЕТАЛЬНІШОГО ОЗНАЙОМЛЕННЯ З МАТЕРІАЛАМИ ЦИХ ВИДАНЬ ЗВЕРТАТИСЯ ДО НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ КДПУ,

НА КАФЕДРУ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ТА ПРАВОЗНАВСТВА, ДО АВТОРІВ ЗБІРНИКІВ.