За інформацією, розміщеною на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті: “Українська влада, громадськість та світове українство мають об'єднати зусилля для підготовки до вшанування 85-х роковин Голодомору 2018 року. Так ухвалила ініціативна група у Вашингтоні після відкриття там меморіалу жертвам геноциду 1932-1933 років.”
Не залишилась осторонь цієї сумної дати і наукова спільнота. З метою вшанування пам’яті загиблих від геноциду і водночас посилення науково-дослідницької роботи у напрямку з’ясування різних аспектів цієї трагедії, минулого тижня, в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся Всеукраїнський круглий стіл із міжнародною участю «Голодомор 1932-1933 рр. в Україні». До оргкомітету цього наукового заходу увійшла Наталя Радомирівна Романець - доктор історичних наук, професор кафедри історії України та правознавства, яка тривалий час і наполегливо досліджує цю трагічну сторінку української історії, перш за все, через опрацювання значного архівного масиву. Отриманий доробок був використаний, зокрема, під час участі науковця у проекті "Реабілітовані історією" та підготовки матеріалів для Націона́льної кни́ги па́м'яті же́ртв Голодомо́ру 1932—1933 рокі́в в Украї́ні. Дніпропетровська область.
На, згаданому вище, Всеукраїнському круглому столі наша колега презентувала дослідження щодо динаміки і специфіки застосування репресій в умовах Голодомору.