На черговому лекційному занятті на курсах підготовки до ЗНО закріплення матеріалів минулої теми «Давня історія України» пройшло у форматі безпосереднього ознайомлення слухачів з археологічними знахідками на тернах Криворіжжя. Під словом «безпосереднє» слід розуміти можливість потримати експонати у руках й провести власне маленьке дослідження. Дана можливість була надана завдяки співпраці кафедри історії України та правознавства КДПУ (викладач курсів Яхнич Марина Володимирівна) та Криворізького історико-краєзнавчого музею (в особі заступника директора Дробота Артура Олександровича)
Вдосконалення технології виготовлення кам’яних знарядь праці проілюстроване за допомогою кременевої ножеподібної пластини з ознаками ретушування, крем’яного вістря стріли, а також кам’яної заготовки для сокири зі слідами свердління. Поширення найдавнішого глиняного посуду засвідчено ліпними плоскодонними та гостродонними горщиками, керамічною ритуальною курильницею, перехід до відтворюючих форм господарювання – землеробства та скотарства – залишками кістяного серпа. Свідченням використання перших металів та сплавів є бронзовий ніж та шило ямної культурно-історичної спільності (ХХІХ-ХХV ст. до н.е.), знайдені під час розкопок кургану «Могила» та випадкова знахідка – залізна сокирка (ІV-V ст. до н.е.). Акцентовано увагу на головних датуючих матеріалах періоду скіфського часу та ранніх слов’ян, зокрема, на бронзових вістрях стріл зі скіфських поховань та залізних фібулах черняхівської культури (ІІ-ІV ст.).
Сподіваємось, що такий невеличкий інтерактив, взаємодія з артефактами тисячолітньої давнини, стануть запорукою успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання з курсу «Історія України».