Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

Днями, на факультеті географії, туризму та історії тривав Тиждень права, традиційно ініційований кафедрою історії України та правознавства. Ключовими подіями стала Олімпіада з правознавства та студентська конференція.

Так, в Олімпіаді взяли участь студенти сп-ті «Історія: правознавство» І-го, ІІ-го та ІІІ-го курсів.

Запропоновані завдання охоплювали різні галузі права України: конституційне, адміністративне, цивільне тощо. Приємно вразили результати 1-курсників (Сотнікова В. та Складенко Ж.), які лише на десяті балу поступилися призерам-ІІІ-курсникам. Отже, призові місця розподілились наступним чином:

І місце - Корнієнко С.; ІІ місце – Москаленко Н.; ІІІ місце – Чижик Д., Латипова А.

       DSC 0010      DSC 0013

Про перебіг студентської конференції, яка відбулась в рамках Тижня права-2018 можемо дізнатися безпосередньо від однієї з учасниць – Солодун Антоніни:

"13 листопада 2018 року відбулась студентська конференція ‘‘Захист прав громадян в Україні’’ під керівництвом викладачів кафедри історії України та правознавства Печеніної Наталії Анатоліївни та Москаленка Василя Григоровича. Активну участь приймали студенти груп ІП-16 та ІП-17, серед яких мали змогу оголосити свої промови Тимрук Владислав, Грицанова Олена, Проскура Олександр, Солодун Антоніна.

Кожен з них зумів своєю доповіддю ‘‘достукатися’’ до розумів студентів аудиторії тому, що вона дійсно була актуальною на сьогоднішній день як регіональним, так і територіальним чином.

Першим розпочав Тимрук Владислав з темою: ‘‘Подвійне громадянство’’. Владислав надавав багато прикладів інших держав, які мають справу з подвійним громадянством, висловлював власну думку щодо турбуючої теми.
‘‘ Надання другого громадянства кардинально змінює стосунки людини і держав… держави визнають тільки свої закони у межах своїх кордонів…’’- промовив Владислав. Дійсно, дуже важливо вирішити це питання для нашої країни, особливо тоді, коли за це переймається сучасна молодь.

Наступною вийшла з доповіддю на тему ‘‘Права покупців у супермаркеті’’ Грицанова Олена. У вигляді тез розкрила турбуючі моменти та ситуації, що виникають у багатьох відвідувачів магазинів, а саме:
1) Чи може охорона перевіряти чеки або затримати людину безпідставно;
2)Ситуація, коли ціна на продукті відрізняється від ціни у касовому апараті;
3)Чи можна заходити з домашніми улюбленцями або фотографувати товари в залі супермаркету.
Було наведено багато витягів та статтей з Конституції України та Кодексів, що вказували на правильне вирішення проблем. Під час дискусії щодо теми ми зрозуміли, що багато в яких аспектах український захист прав споживача має певні переваги перед європейським в плані непохитності та консерватизму з позитивної точки зору.

‘‘Незаконна вирубка лісу в Україні: правомірність та покарання’’- назва доповіді, з якою до кафедри підійшов наступний учасник конференції – Проскура Олександр. Він, як і два попередніх доповідача доводив до відома аудиторії доволі хвилюючі факти, про які варто замислитися:
‘‘ За даними міжнародної організації Earthsight, Україна – головне джерело незаконного постачання дешевої деревини до ЄС. Якісний матеріал вивозять і продають задешево, видаючи його за ‘‘дрова’’ – нібито рубали тільки погані дерева з санітарною метою’’.
Так, Олександр висловив власну думку щодо хвилюючої теми та навів декілька прикладів із власного досвіду про вирубку лісів. Вважав за потрібне внести до законопроектів положення про скорочення обсягів контрабанди, налагодження контролю перевезень через кордон та звісно, в майбутньому мати шанс розвинути Україні деревообробну промисловість.

Останнім доповідачем стала Солодун Антоніна з досить гострою темою для міста – ‘‘Екологічна ситуація у Кривому Розі’’. Для аудиторії були представлені офіційні відомості з екологічних паспортів Дніпропетровської області та Кривого Рогу за останніх декілька років у вигляді порівняльних таблиць. Під час доповіді були висвітлені дві сфери: стан води та атмосферного повітря в Кривому Розі. Зокрема, була озвучена така теза:
‘‘Станом на 2017 рік у Кривому Розі відбувається зниження рівня забруднення повітря по пилу, двооксиду сірки, оксиду та двооксиду азоту, аміаку, сірководню, фенолу. На тому ж рівні залишились величини середніх концентрацій по оксиду вуглецю, проте збільшились концентрації по формальдегіду’’. Щодо останнього, це свідчить про високі шанси мати проблеми з нервовою системою, легенями , зором та взагалі зі здоров’ям.

При завершенні ми дійшли до висновку, що важливо не тільки знати свої права, як громадянина України, але й вміти їх захищати, тлумачити та вдосконалювати."

DSC 0001  DSC 0059  DSC 0061

Вчора, 19 грудня відбулося підведення підсумків та нагородження призерів, активних учасників Тижня права-2018.

DSC 0007  DSC 0014  DSC 0010 1

 

6489
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30