Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

DSC09885

Враховуючи особливості навчального року, студенти-історики отримали вибір – їхати в археологічну експедицію в Черкаську область, чи пройти практику на археологічних об’єктах міста.
Сьогодні про те, як проходить навчальна практика студентів на базі КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР. 

Далі пряма мова керівника практики, асистента кафедри історії КДПУ, заступника директороа музею з наукової роботи Артура Дробота:


В перший день практики, з урахуванням карантинних обмежень та цьогорічної чисельності студентів було створено дві групи по 10 осіб в кожній, які закріплені за відповідними керівниками: заступником директора з наукової роботи Артуром Дроботом та старшим науковим співробітником Іриною Стеблиною. Практиканти ознайомились з принципами оформлення польового щоденника. Переглянули мультимедійні презентації з історії археологічних досліджень на Криворіжжі з акцентом на крайні експедиції 2016 (розкопки фундаменту Свято-Миколаївської церкви) та 2017 (курган 7812) років відповідно, до яких долучалось студентство спеціальності «Історія» Криворізького державного педагогічного університету.

Настановча конференція 22.06.21

Наступного дня студенти ознайомились з експозиційним матеріалом відділу «Давня історія краю» й виступили у якості екскурсоводів за окремими його розділами. Згодом долучились до огляду фахової літератури з археології, представленої в музейній бібліотеці. Керівники практики детально зупинились на характеристиці дозвільних документів на проведення розкопок та методиці польових археологічних досліджень. Крім того, практиканти виконали замальовки та науковий опис артефактів з поховань різних археологічних культур: кераміки, виробів з каменю, металу і кістки.

P1011247

Опис експозиції Археологія

На третій день практики студентів чекала комплексна двохгодинна екскурсія історичним ядром міста з обов’язковим оглядом пам’яток археології. Спікером виступив заступник директора з обліку і збереження музейних цінностей Олександр Мельник. Маршрут передбачав чотири «археологічні зупинки»: мегаліти з Недайводського святилища доби бронзи, фундамент Свято-Миколаївської церкви, кромлех з села Валове та кам’яний поховальний ящик кемі-обинської археологічної культури, що експонуються просто неба у парку ім. Федора Мершавцева. Працюючи з двома останніми об’єктами, студенти виконали їх фотофіксацію (з рейкою і трафареткою), а також опис і замальовки.

DSC00018P1011278

25 червня 2021 р. за сприяння небесної канцелярії (нарешті в першій половині дня сонце сховалось за хмари), в умовах комфортної температури зробили виїзд на курган Ярущана могила, що у сквері залізничників Довгинцівського району неподалік від станції Кривий Ріг – Головний. Студенти провели дослідження поверхні кургану: виконали фотографування, зробили розмітку осьових ліній, провели вимірювання, склали опис загального вигляду курганного насипу та креслення його профілів по осях «Північ – Південь» та «Схід – Захід». Означені види робіт виконувались за допомогою наступного інструментарію: фотоапарату, трафаретки, компасу, метрової рейки, рулетки, рівня, кілків та шнура. Практиканти самостійно визначили діаметр кургану та його висоту. На міліметрівці виконали креслення профілів кургану по лініям, визначеними розміточним шнуром в масштабі 1 до 100. Детальний опис зовнішнього вигляду пам’ятки занесений до польового щоденника.P1011353

P1011349

 

Крім того, студенти виконали замальовку й опис кам’яної баби половецького часу, що експонується біля головного корпусу Міського історико-краєзнавчого музею.
Практика триває

 

P1011258

 

Більше фото з практики

 

16199
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша