Цього року відповідно безпекових вимог польова археологічна практика відбувається у зміненому форматі.Так, зокрема, передбачено переважно дистанційні форми діяльності: студенти отримують навички з опису артефактів, здійснюють описи тощо.
Водночас, відповідно до укладеного договору, є можливість співпраці з багаторічним партнером КДПУ - Криворізьким історико-краєзнавчим музеєм. Зокрема, здійснюється креслення музеєфікованих та інших об'єктів археологічної спадщини, що розташовані у м. Кривий Ріг.
30 червня та 1 липня на другому тижні проходження археологічної практики студенти групи ІП-20 та УІФ-20 під керівництвом старшого викладача кафедри Артура Дробота дослідили поверхню кургану «Ярущана могила», що знаходиться у сквері Залізничників Довгинцівського району. Практиканти виконали фотофіксацію об’єкту з рейкою та трафареткою, провели розмітку кургану. З метою визначення висоти курганного насипу на нульовій відмітці за допомогою рівня горизонтально встановлено рейку й через 1 метр по чотирьох сторонах світу, фіксуючі відстань між рейкою й поверхнею землі, проведено вимірювання пониження. Усі складені показники дали висоту кургану.
На основі отриманих даних на аркуші міліметрівки в масштабі виконані креслення профілів кургану по лініям, визначеним розміточним шнуром. Проведено опис загального вигляду насипу з позначенням видимих пошкоджень та наявних споруд. Уся зібрана інформація зафіксована у польовому щоденнику.
Більше фото