Про державні символи (народні та офіційні), про державу Україна - розмова магістранта-історика Сергія Корнієнка з першокурсниками-істориками:
Навіщо потрібна держава? Про це ми поговоримо пізніше, сьогодні ми говорили про те, з чого держава починається.
Ви не зможете доторкнутися до державного тіла, його можна лише осягнути, і лише за умови існування цієї держави. Першокурсники сьогодні обґрунтовано і спокійно доводили свою точку зору, а говорили ми про символи унікальної держави, а саме України. Загальновідома священна тріада державних символів: гімн, прапор та герб, які, як виявилося, в Україні не подаровані "зверху", вони викувані в горнилі історії та загартовані часом.
Сторонній спостерігач міг би припустити, що першокурсники роблять надто маленькі кроки до встановлення правди, обережно підбираючи момент для відповіді, проте я скажу - наші першокурсники мають всі завдатки для реалізації всього свого наукового потенціалу і через три роки ми багато про них почуємо
Що ж зміг зробити тандем майже випускника та вступників? Ми прослідкували життя Гімну нашої держави, яке було наповнене боротьбою. Разом ми дійшли висновку, що актуальність та доцільність віршів важливіше за абсолютну індивідуальність твору. Дещо схожим був висновок про державний прапор, стосовно якого, однак, є цілу когорту фальсифікаторів, які «краще знають як було». Зрештою, у нас є синьо-жовте полотнище й іншого не дано. Найцікавішим висновком, і ми зійшлися в єдиній думці, стало визнання за тризубом самодостатності. Тлумачення ж того, що там зображено, це вже, як кажуть, optional. Я дивився в очі наших нових друзів, неофітів академічної історичної громади та згадував свій перший курс, такий близький і вже далекий.
У нас попереду шлях, який може бути різним, але однозначно буде цікавим.
У єдності наша сила.
Historia est magistra vitae.