Щороку в третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій.
Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.
12 травня 2020 р. в рамках вивчення курсу "Історія України" (доцент Н.А.Печеніна) студентами груп ІГ-ІП-17 було проведено семінар-конференцію (в режимі Zoom).
День пам'яті жертв політичних репресій встановлено згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.
Під час семінару-конференції були розкрити причини та наслідки масових репресій 1930-х років, особливості ціїєї кампанії на Дніпропетровщині. Окремо висвітлювались найбільш гучні "політичні процеси" - "Шахтинська справа", справа "Спілки визволення України", "Українського національного центру", "Української Військової організації" та ін. Не оминули увагою й політичні процеси проти української інтелігенції, розкривши долю відомих її представників - М.Скрипника, М.Зерова, Остапа Вишні та Є.Плужника.