В третю суботу травня традиційно відзначається День Європи в Україні. Прагнення українців бути частиною європростору не лише географічно, але й змістовно, на жаль, подекуди доводиться підтверджувати навіть зі зброєю в руках. Україна ставить за стратегічну мету вступ др Європейського Союзу. Саме тому однією зі складових євроінтеграційних процесів є здобуття знань про ЄС. Студенти спеціальності "Історія" мають можливість професійно знайомитись з правом ЄС, вивчати історію інтеграційних процесів Європи та світу. В рамках вивчення курсу "Історія України" (викладач доцент А.В.Тарасов) студенти 4 курсу мали можливість ознайомитись з курсом "Європейська зовнішня політика: просто про складне", наданий через платформу он-лайн курсів Prometheus.
Своїми враженнями поділились
Наталя Москаленко: Цей курс дає можливість по-новому подивитися на розвиток Європейського союзу з моменту його заснування до сьогодні. Він перш за все розрахований на всіх, хто цікавиться зовнішньою політикою та міжнародними відносинами. Окреме місце відводиться політиці ЄС щодо України та її ролі у визначенні її подальшого порядку. Тому рекомендую цей курс через доступність матеріалу та актуальність.
Єлізавета Вчорашня: Курс дає відповідь на багато запитань, що вас цікавлять, а саме: чи має Європейський Союз самостійну зовнішню політику? Які існують загрози європейській безпеці і чи здатна Європа захистити себе? Як ухвалюються зовнішньополітичні рішення у ЄС? Як ЄС співпрацює з НАТО та Радою Європи? Яка роль України у творенні європейської безпеки? Курс викладає складні речі у простій доступній формі та розрахований на всіх - від студентів до експертів. Цей курс - чудова можливість дізнатись важливі речі.
Сергій Корнієнко : Шлях самовдосканалення, на цей раз офіційно, пройшов через історію Європейської інтеграції. Ми намагалися опанувати її на максимально високому рівні, хоча для цього і потрібно було періодично знайомитися з джерелами часто іншою мовою.
Що ж ми отримали, окрім багажу теоретичних знань? Досвід співпраці та взаєморозуміння, способи демократичної організації життя наддержавного рівня та приклади ведення політики не через диктат когось, а через об'єктивні умови.