Цього дня, 9 березня, у 1814 році з’явився на світ Тарас Григорович Шевченко.
9 березня 2021 року. Курс "Історіографія історії України".
Групи ІП-ІГ-ІМ-20 аналізують внесок Тараса Григоровича не лише у світову літературу, а й розвиток історичної думки, адже він відчував своє призначення передати українському народові складну й героїчну історію його землі, оживити історичну пам'ять, воскресити національний дух.
Переконливим свідченням того, наскільки глибоко Т. Шевченко переймався історією України, можна судити з того факту, що навіть у посмертному описі його скромної бібліотеки, зібраної в останні роки його життя, після повернення із заслання, понад третину назв займають історичні книги. Також одне із джерел шевченкових історичних знань - живе спілкування з учасниками подій. Так, розповіді про Коліївщину Т. Шевченко чув від свого діда і черпав з них непокору, і козацьку вольницю, тому глибину шевченкових історіософських поглядів не виміряти без аналізу його знань про Коліївщину.
Історія України у візії Т. Шевченка і відтворення її геніальним поетичним словом являє собою досить цілісну картину. Його концепція спиралася на реальну історичну основу нашої минувшини і тодішнього України, на реальні події, факти й історичні персоналії. У творах Кобзаря історичне минуле тісно поєднувалося з роздумами про долю українського народу, його національне відродження, його майбутнє.
Презентація - Ніна Вінтоняк (ІГ-20)
Текст - за статтею І. Скакальської
ІСТОРІЯ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА: СПРОБА ІСТОРІОСОФСЬКОГО ПРОЧИТАННЯ