Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

Історія українського конституціоналізму бере свій початок дуже давно. Серед особливостей українського конституціоналізму визначне місце посідають демократизм, повага до суспільних та індивідуальних прав. Ці засади формувалися протягом століть відповідно до національного характеру українців, способу життя, цінностей і суспільних відносин. Конституція України 1996 року не виникла на порожньому місці, вона має глибоке історичне коріння, свою традицію та тяглість.

назарен

До 25-ї річниці КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ - про історію розвитку українського конституціоналізму розмірковували студенти 2 курсу.

Денис Греков "Конститція України в історичній ретроспективі"

греков2

Дар"я Журавська "Конституція П.Орлика"

журавськажурав2

Діана Ярославська "Конституція УНР"

ярославярослав2

Владислав Набивач "Основні етапи конституційного будівництва в радянський період"

набивачнабивач2

Діана Назаренко, Аліна Дика "Конституція України 1996 р."

диканазар

Досліджуючи історію українських конституцій, а також контекст, в яких вони народжувалися, можна прийти до висновку, що їх написання було однією з ключових завдань української еліти практично на всіх етапах формування Української держави.