Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Для українців – це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.
14 травня 2021 р. студентами-істориками проведено читання з нагоди свята.
Корнієнко Сергій (гр. ІП-м-16): Наша сила в єдності, це ми знаємо. Що дає єдність? Єдність дає можливості для розвитку, а що є розвиток для істориків? Це самовдосконалення з претензією на майбутнє, прогрес в знаннях на основі теперішнього та пояснення всього перерахованого причинами з минулого. Ви можете не погодитися з таким визначенням, і це Ваше право, однак сьогодні я побачив саме це. Концентрат наукової думки, аналітичних здібностей та величного Раціо в доповідях всіх "поколінь" істориків спеціальності. Неможливо охопити в рамках 2 академічних годин весь спектр специфічних особливостей Європейського Союзу, зате можливо виділити головні питання та "підводні камені" української євроінтеграції, а потім деталізувати цей тернистий шлях. Як мають проводити цю деталізацію діти Незалежної? Тверезо та без помпезних промов, коротко і за змістом - саме це я побачив сьогодні. Якщо Ви вважаєте, що свідомість з'являється на якомусь курсі, то здійснюєте фатальну помилку, адже представники І курсу сьогодні задавали доречні, обґрунтовані, а головне, не надумані запитання - студенти хотіли деталей, і тому запитували. Такої сили особисто мені на першому курсі часто не вистачало. А тепер скажіть, раціональне мислення, науковість доводів, працьовитість, комунікативність та неприборкана енергія - хіба це не ознаки європейської генерації молоді? Європа ближче, ніж здається, вона в наших серцях, лишилося направити це все в руки і в нас все буде good. Кліо Європейська, як і ми...
Доповіді, що лунали на читаннях, були різнотематичні та охоплювали проблеми економіки, екології, безпеки та ін.:
Столярчук Л. День Європи: історія та факти.
Проскура О. Перспективи європейської інтеграції
Корнієнко С. Система захисту і безпеки в Європі.
Вчорашня Є. Європейський вибір майбутнього України: перспективи, ризики та можливі альтернативи.
Тимрук В. Трудова міграція до країн Європейського Союзу.
Солодун А. Забезпечення наявності та раціонального використання водних ресурсів і санітарії для всіх як ціль сталого розвитку ООН та роль ЄС з цього питання.