Цього дня 30 років тому командуючий 40-ю армією “обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані” генерал-лейтенант Борис Громов перетнув міст через річку Амудар'ю зі словами: "За мною не залишилося жодного радянського солдата". Переважна більшість військових частин дійсно була виведена, але ще до квітня 1989-го в Афганістані залишалися кілька тисяч радянських прикордонників і бійців спеціального призначення.
Відтак, 15 лютого 2019 року виповнюється 30 років з дня виведення радянських військ з Афганістану.
“Відчуття бойової реальності виникло не одразу. Воно прийшло, коли пообличчю вдарило до крові дрібними камінцями, що “бризнули” від скелі під чергою з ДШК, спрямованої саме на тебе; коли вперше побачив кров поранених...” Такими спогадами ділиться ветеран-афганець, випускник історичного факультету 2011 року Петро Петрович Бессмертний.
Приймав участь у бойових діях у складі 56-ої гвардійської парашутно-десантної
штурмової бригади, що на той час дислокувалася в районі гір Гардез,
провінція Пактія.
З квітня 1980 року як командир окремого взводу снайперів увійшов
до складу 191 окремого полку спеціального призначення.
Його однокурсником у роки навчання в Криворізькому державному педагогічному університеті став Табака Богдан Ярославович, якому також судилося пройти горнило Афганської війни (1979-1989 рр.). Мобілізований на строкову службу восени 1986 року, після “учебки” на території колишньої БРСР, входить до складу в/ч 39696 (Північний Кундуз). Приймає участь у бойових діях у якості оператора-топогеодезиста. Після поранення повертається на службу, яку продовжує у якості механіка-водія САУ 2С3М, приймає участь у забезпеченні проводки колон під час виведення радянських військ з Афганістану.
Сьогодні Б.Я.Табака, за отриманою кваліфікацією, працює вчителем, викладає історію в криворізькій загальноосвітній школі №108.
Б.Табака. 1986 рік Б.Я. Табака. 2019 рік