02 грудня відбувся виховний захід «16 днів проти насилля». Інформаційну зустріч в форматі ZOOM-конференції зі студентами груп ІП-ІГ-ІМ-19 провів магістрант групи ІПм-15 Ілля Лисоконь.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня – Міжнародний день волонтера
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня – Міжнародний день прав людини
Правове регулювання протидії домашньому насильству - саме с такою доповіддю виступила студента групи ІП-19 Назаренко Діана. За її словами, в Україні проблема домашнього насильства стоїть дуже гостро, адже багато людей страждає від подібного прояву злочинності. Майже кожна жінка (приблизно 70%) в нашій країни стикалась з насильством, в тому числі і домашнім. За статистикою, понад 3 мільйони дітей бачать на власні очі, або самі стають жертвами акту насильства у сім’ї.
А от рівень захищеності та звернень у поліцію з приводу вчинення даного виду злочину дуже сумне – адже лише 10% жертв домашнього насильства намагаються захистити свої права. Це продиктовано деякими фактами: жінки звертаються, переважно, після фізичного та сексуального насильства, а от дослідити і зрозуміти економічне та психологічне, як щось погане – в нашій країні важко. Звичайно, чоловіки також можуть стати постраждалими, але наша культура виховує типовий образ «захисника», який не може звернутись у поліцію зі скаргою на такий вид злочину.