Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

29 квітня 2020 року на дискусійному клубі «Агора» виступив у режимі Zoom-конференції,  студент ІІ курсу Олександр Холодняк з темою «Рік 1964 в історії». Доповідь була присвячена науковому розгляду та аналізу мемуарної літератури, що розкривала суть змови радянської партійної та військової верхівки проти генерального секретаря ЦК КПРС М.С.Хрущова.

Цікавим моментом у доповіді була чітка структура мемуарів на основі політичної орієнтації та регіональній приналежності змовників. Окрім того, успішним методологічним прийомом у роботі з доволі суб’єктивними джерелами – мемуарами став розгляд учасників з погляду історичної психології та історичної антропології. Портрети змовників та мотиви їх участі є типовими для історії – власні, корисні інтереси, збереження авторитету та влади, номенклатурні інтриги та повна байдужість наслідків для країни, адже тільки у демократичних режимах владу передають безкровно.

изображение viber 2020 04nnnnnnn 46 03изображение viber 2020jjj6 04изображение viber 2020 04 29dd5изображение viber 2020 04 29 19 46 04