Ідеологічні напрями і рухи в період 1917-1921 років в Україні не відрізнялись одноманітністю. Місце і роль досить популярного анархізму ми і намагались з’ясувати.
Цього разу разом з студентами в аудиторії працювали учні, які завітали до університету з учителем, випускником історичного факультету, кафедри історії України та правознавства Д.А.Гонтарем.
Роль Нестора Махна у виступах проти захоплення більшовиками політичної влади, політичну складову анархістського руху виклав Дмитро Чижик. Викликав дискусію з наскрізних проблем української історії, оскільки в махновському русі прослідковуються риси національної самобутності.
Щодо ядра цієї самобутності – традицій військовості – з представленням свого бачення виступили Сергій Корнієнко та Олег Лактіонов.
Махновська ідеологія у рефлексії соціальної дійсності – з цією проблематикою виступили Газарян Владислав, Ковальчук Богдан, Яременко Валентин - учні 10-А класу КЗШ №90, вихованці гуртка козацько-лицарського виховання "Джура"; науковий керівник - Гонтар Д.А. Про риси особистісті Нестора Махна доповіли Коваленко Петро, Москаленко Дмитро, Ткалик Микита. учні 7-Б класу КЗШ №90, вихованці гуртка "Пізнаємо рідний край".
За участь в засіданні клубу учні отримали сертифікати. Майданчик перевірено і в такому форматі роботи. Учні шкіл побачили, якою може бути дискусія майбутніх професіоналів, зацікавлених історією.