Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії
  • Двадцять сьоме засідання дискусійного клубу "Агора" стало логічним продовженням двадцять шостого. Ті ж презентери продовжили свої екзерсиси, але присвячені вже пізнішим часам.

Скажемо відверто - було страшенно цікаво. Репрезентовані ікони були незвичайні, дуже дивні  і від того - загадкові. Ось наприклад:

Одна з найбільш древніх українських ікон - «Богоматір Волинська» - несе в собі стилістику різних епох. Поряд з прийомами палеологовського живопису в ній продовжують зберігатися риси, властиві більш ранньому часу, зокрема, тип ликів. Архаїзація, в цілому властива багатьом провінційним школам іконопису, була притаманна і українській іконі, довгий час спиралася на спадщину Київської Русі.Образ відрізняється монументальністю і строгістю поряд з декоративністю, що виявляється в гучному поєднанні кольорів і активному використанні орнаменту.

У сцені «Різдва Христового» (Національний художній музей України, Київ) дуже виразний зображений в профіль пастух, що здійняв праву руку і обличчя до неба. В іконах цього часу з'являється раніше невластива іконопису оповідальність

А ось ікони, які дуже вразили авдиторію:

І власне, презентери і авдиторія: чомусь сумна Аліна (Латипова) . Мабуть, замислилася над новим проектом.  І завжди енергійний Сергій (Корнієнко), сповнений креативу. Нові проекти народжуються у нього вже під час реалізації попереднього.