Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

На черговому  засіданні дискусійного клубу «Агора» обговорювалася книга Ханни Арендт «Банальність зла». Разом з магістрантами Данилюк Ольгою та Поздняк Кристиною присутні поринули в часи пригноблення єврейського народу, також познайомилися із такими особистостями як Ханна Арендт та Адольф Ейхман. Спробували дати відповідь на питання, які виникають після ознайомлення зі змістом книги, а саме: що мала на увазі Ханна Арендт в словосполученні "банальність зла" в особистості Адольфа Ейхмана?

Ігор Панафідін: "Виступ був феноменальним, адже Ханна Арендт є найвпливовішим філософом ХХ століття, а її проблема відповідальності особистості за «гріхи бездіянння» гостро постає на сучасних теренах науки і політики зокрема. Дослідження яке грунтувалсь на документальних свідченнях у поєднанні з філософськими ідеями щодо автономії суб'єкта у морально-вольовій сфері і проблемою перекладання особистої відповідальності за масові злочини: «Я просто виконував накази» є вічною проблемою добра і зла. Цікавою думкою про формування критичного мислення як засобу демаркації моральних дилемм завершився чудовий виступ наших магістрів".

1ха

2ха