1 жовтня 2019 року на дискусійному клубі «Агора», завдяки інформаційному відділу КДПУ був продемонстрований метод синхронного використання презентацій з двох медіа проекторів для визначення аналогій і суперечностей у темі «Еволюція вітрильного флоту в епоху Відродження та Новий час». У зв’язку з цим заявлена раніше тема була перенесена на наступний тиждень.
Цікаво відмітити, що технічні інновації тісно пов’язані з долею людей, які їх впроваджують. Галеони та бригантини, каравели та фрегати були долями відомих корсарів Віл’яма Кідда та Чорної Бороди, Генрі Моргана і Френсіса Дрейка. Разом з тим, великі географічні відкриття, які були б неможливими без каракк та корветів були відмічені трагічними випадками серед «людей та кораблів», що безумовно викликає цікавість до дослідження матеріальної цивілізації людства у минулому.
Пряма мова від досвідченого "агориста" Сергія Корнієнка:
"В єдності наша сила" - ми чули це вже не один раз, але як формується ця єдність? От на Агорі #46 ми й показали процес на практиці.
Єдність в пам'яті, у зв'язках. Європейці на світанку існування вже подорожувати "в гості" до римлян, і в VI ст. нормани не зраджували традиціям. Звичайні обивателі стін КДПУ могли б зупинитися на цьому, проте не історики, ні, ми обговорювали, сперечалися...
Врешті-решт, хтось сказав, що з Хрестовими походами закінчилися і славні походи в невідомі землі, але тут не витримав вже я, син географа.
Так, власне, ми й розпочали розмову за Колумба, Магеланна, Дрейка та Кука. Звичайна справа, це так, але нам було вже тісно на екрані! Спочатку перенесли зображення на дошку, а потім і взагалі, на стіну. Врешті-решт, коли працювало два(!) проектори, на екранах золотими літерами палали імена Дослідників, а історія почала оживати, ми зрозуміли, що варто зупинитися. Секстанти, алідади, лімби, картеч, ядра та мушкети. Ось такий вівторок...
Агора#46. Далі буде...