Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

63371320af147374954240

«Творці перемоги» – нова рубрика Дніпропетровської обласної військової адміністрації. Вона – про людей, які наближають нашу перемогу. Кожен – на своєму фронті.

Напередодні свята працівників освіти на сайті ДніпрОДА з’явився матеріал про молоду вчительку історії, випускницю історичного факультету КДПУ (2014 р.). В умовах війни Яна Шиманчик не тільки не розгубилась, але й продовжує творчий пошук можливостей для навчання своїх учнів.

Цьогоріч Яна Шиманчик отримала статус кращого вчителя дистанційного навчання. Вчителька історії та правознавства викладає в одній з невеликих сільських шкіл. Вона стала переможницею Всеукраїнського освітнього конкурсу «РодовідУчитель – 2022». Презентувала серію своїх онлайн-уроків з всесвітньої історії.

«Якщо вчитель творчий, він щось придумує. Зараз купа можливостей. Я, наприклад, люблю використовувати 3D інсталяції. Завдяки спеціальній програмі ми разом з учнями можемо віртуально побувати в середині Троянського коня. Або «помандрувати» стародавніми Афінами», – розповіла Яна Шиманчик.
Про перший день війни Яна Шиманчик згадує як про найстрашніше. Зізнається, після 24 лютого багато чого змінилося. Втім не було жодної думки покинути школу.

«Зранку я як і зазвичай прокинулася. Почитала новини. Всі писали, що почалося повномасштабне вторгнення. Все ж я зібралася та пішла на автобус, щоб їхати на роботу. Повертаю голову, наді мною в небі пролітає ракета. Ступор, оніміння. Не розуміння, що буде далі», – згадує вчителька.Нині пристосовується до обставин. Адже попри все діти мають вчитися. А ще педагогиня доводить, що навчання онлайн може бути цікавим.

Зі святом, наші незламні Вчителі!

20228