"Виграти війну так само неможливо, як неможливо виграти землетрус"
Жаннет Ранкін.
Круглий стіл "Друга світова війна: історія та пам"ять".
Сергій Корнієнко (група ІП-м-16):
5 травня 76 років тому в Австрії солдати Вермахту разом з американською дивізією протистоять підрозділу Ваффен-СС, в Парижі вибухає антинімецьке повстання, в Тихому океані тривають авіаційні атаки на Японію, а в Києві стає тепліше - до 17 °C.
5 травня 2021 ми ділилися сокровенними частинками пам'яті, про страшні роки окупації, про важкі повоєнні роки, про війну після війни, про не легшу долю військовоплениних, але "не наших", і, звичайно, про те, як і що потрібно святкувати протягом цього тижня через 76 років по припиненню військового протистояння найбільших держав Європи.
Багато сказано було, багато пригадали, і зрештою погодилися з Альбертом Ейнштейном - ми "Виграли війну, проте не мир". Хоча і я не раз казав, що життя - це боротьба, але боротьба не має вимірюватися людськими життями, а ХХ ст. в своєму розмаху не розмінюється на тисячі, рахунок йде на мільйони. Жодні події не мають відбирати життя в людини, жодні ідеї не мають закінчуватися насильством і цю червону, як мак, нитку, ми протягнули через всі виступи.
День пам'яті, день вшанування, а не черговий привід ввести себе в стан алкогольного сп'яніння, тим більше, що на війні оголяється людська сутність, виділяються всі внутрішні переконання. Можливо саме тому ми згадали так багато випадків порушення прав людини, тортур, вбивств, але чи виправдовують наші моральні злочини помилки дідів? Ні! Ми маємо взяти лише краще, примножити його і віддати шану тим, хто лишився людиною, вростаючи в окопи, служивши в армії, яка, зрештою, оголошена програвшою, хто брав до рук зброю і мав воювати в "умовах миру", хто витягнув на собі весь прогрес і подолав розруху. Історія це мозаїка, і саме завдяки міріадам кольорів ми бачимо захоплюючу Картину Світу і нашою волею визначається зігнутися під умовами часу чи лишитися Людиною.
Не організовуйте пір 9-го травня, а прочитайте історію поляка, що переховував єврея, дізнайтеся, чому мак - це символ примирення, а свого ветерана не вітайте "зі святом", а скажіть "Спасибі", справжній ветеран все зрозуміє.
Спеціальність Історія. Далі буде
Друга світова: історія та пам’ять
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 715