Музей АТО Дніпро – перший в Україні музей сучасної війни - було створено за ініціативою бійців та волонтерів. За п’ять років війни Дніпропетровщина мобілізувала більше двадцяти тисяч воїнів, прийняла тисячі поранених та налічує двісті тисяч волонтерів. Всього за рік Музей було відкрито, 26 травня 2016 року вуличну просто неба експозицію «Шляхами Донбасу» побачили перші відвідувачі. Сьогодні в Музеї працюють основна виставкова зала «Битва за Дніпро», Зала пам’яті полеглих героїв, зала панорамного кіно.
3 жовтня 2019 р. Музей відвідали студенти-історики ІІІ та ІV курсів. Ініціатива та організація поїздки належить доценту В.Вєтохіній, координацію зі співробітниками Музею здійснила професор Н.Романець.
Мета організаторів екскурсії, як виявилось, співпала з прагненнями і втіленнями студентів і викладачів історичного, серед яких більше тридцяти воїнів і волонтерів, - показати війну через людські історії, як свідчить досвід – саме так можна усвідомити, що таке війна насправді.
Отже, студенти-історики потрапляють у вир подій, перетинаючу умовну межу між звичайною Дніпровською вулицею і артефактами з війни. Справжня військова техніка, бойова зброя, розстріляні дорожні вказівники з назвами міст Донбасу – все це можна побачити під супровід коментарів учасника АТО, співробітника Музею Вадима Якушенка та фахову розповідь історика, волонтера Юрія Фанигіна, який здійснив насичену екскурсію всіма локаціями Музею.
В Залі пам’яті полеглих героїв відвідувачі побачили серед портретів 570 воїнів, що загинули за Україну, і портрет випускника історичного Володимира Вовченка.
Окремою зоною емоційного сприйняття стала зала панорамного кіно. Це перший в музеях України панорамний кінотеатр у форматі 360 градусів,де зображення транслюється на чотири стіни. Фільм «Дніпро – форпост України» за 25 хвилин і на емоційному, і на інформаційному рівні розкриває аспекти війни. Тієї, що почалась у 2014 році. Тієї, що триває і досі.
На завершення співробітники Музею передали студентам історичного книжки з військової тематики і буклети.
Знаходячись поруч з Дніпровським національним історичним музеєм імені Дмитра Яворницького, ми не могли оминути і його зали. Студентам-історикам надали можливість ознайомитись з основними залами музею. Немає більшої насолоди для фахівця в тиші споглядати предмети, в яких причаїлась жива історія.
Більше фото в альбомі